Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է նախկին գլխավոր հարկային տեսուչ Արմանդ Աբրահամյանից բռնագանձել 3 անշարժ գույք, 215 միլիոն դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի համալիր հարկային ստուգումների վարչության ստուգումների 3-րդ բաժնի նախկին գլխավոր հարկային տեսուչ Արմանդ Աբրահամյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- 3 անշարժ գույք՝ Երևանում (2 գույքի շուկայական արժեքը՝ 185 մլն 525 հազար դրամ), 1 անշարժ գույք՝ Բյուրավան գյուղում (շուկայական արժեքը՝ 82 մլն 265 հազար դրամ).
- 1 տրանսպորտային միջոց (շուկայական արժեքը՝ 18 մլն 420 հազար դրամ).
- 215 միլիոն դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդի և օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող՝ բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամական միջոցների հանրագումար:

Генеральная прокуратура требует взыскания 3 недвижимых объектов и 215 миллионов драмов с бывшего главного налогового инспектора Арманда Абраамяна
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА обратилось в суд с иском о конфискации у бывшего главного налогового инспектора 3-го отдела проверок Управления комплексных налоговых проверок Комитета государственных доходов РА Арманда Абраамяна и аффилированных лиц в пользу Республики Армения:
- 3 недвижимых объекта в Ереване (рыночная стоимость двух объектов — 185 миллионов 525 тысяч драмов), 1 недвижимый объект в селе Бюраван (рыночная стоимость — 82 миллиона 265 тысяч драмов).
- 1 транспортное средство (рыночная стоимость — 18 миллионов 420 тысяч драмов).
- Доля в юридическом лице.
- 215 миллионов драмов — как остаток от незаконных доходов и сумма денежных средств, переданных добросовестным третьим лицам, не обоснованных законными доходами.