Ջերմուկ համայնքին է վերադարձվել շուրջ 1,5 հա մակերեսով երկու հողամաս. Դատարանը բավարարել է Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հերթական հայցը
Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցադիմումը 2025 թվականի փետրվարի 20-ին Հակակոռուպցիոն դատարանի վճռով բավարարվել է:
Գլխավոր դատախազությունը հայցով պահանջել էր անվավեր ճանաչել Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ համայնքի և «Ջերմուկի ըմպելասրահ» ՍՊԸ-ի միջև 2015 թվականի ապրիլի 17-ին կնքված՝ 2 հողամասերի  վարձակալության պայմանագրերն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ:
Դատարանի վճռի հիման վրա՝ վարձակալության մրցույթն անվավեր ճանաչելու արդյունքում, որպես հետևանք անվավեր է ճանաչվել Ընկերության վարձակալության իրավունքի պետական գրանցումը Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ համայնքում գտնվող՝ 1,3930 հա մակերեսով, 226 միլիոն 37 հազար դրամ շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեքով և 0,2661 հա մակերեսով, 45 միլիոն 207 հազար դրամ շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեքով 2 հողամասերի նկատմամբ:
Նշենք, որ վարձակալության պայմանագրերը կնքված են եղել Ջերմուկի նախկին քաղաքապետ Վ.Հ.-ի և նրան պատկանող ընկերության միջև: Առաջին հողամասի տարեկան վարձավճարը կազմել է ընդամենը 53 հազար 700 դրամ՝ 50 տարի ժամկետով, երկրորդ հողամասի տարեկան վարձավճարը՝ 13 հազար 500 դրամ՝ 50 տարի ժամկետով:

Общине Джермук было возвращено два земельных участка общей площадью около 1,5 гектара: суд удовлетворил очередной иск Генеральной прокуратуры по защите государственных интересов
Очередной иск Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры был удовлетворен решением Антикоррупционного суда от 20 февраля 2025 года.
Генеральная прокуратура подала иск с требованием признать недействительными договоры аренды двух земельных участков, заключенные 17 апреля 2015 года между общиной Джермук Вайоцдзорской области и ООО «Джермук питьевая галерея», а также применить последствия недействительности этих договоров.
На основе решения суда, в результате признания тендера по аренде недействительным, был аннулирован государственный реестр права аренды компании на два земельных участка в общине Джермук Вайоцдзорской области: участок площадью 1,3930 га с кадастровой стоимостью, приближенной к рыночной стоимости 226 миллионов 37 тысяч драмов, и участок площадью 0,2661 га с кадастровой стоимостью 45 миллионов 207 тысяч драмов.
Следует отметить, что договоры аренды были заключены между бывшим мэром Джермука В.Х. и принадлежащей ему компанией. Годовая арендная плата за первый земельный участок составила всего 53 700 драмов на срок 50 лет, а за второй участок — 13 500 драмов на тот же срок.