Ամփոփվել են Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության 2024 թվականի աշխատանքները
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի գլխավորությամբ 2025 թվականի փետրվարի 14-ին ամփոփվել են Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության 2024 թվականի աշխատանքները:
Ամփոփմանը ներկա են եղել ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Եղիազար Ավագյանը, Երևան քաղաքի դատախազ Ռաֆայել Մանուկյանը, Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների նորանշանակ դատախազ Հայկ Մանանդյանը, Դատախազության գլխավոր քարտուղար Մհեր Ափրիկյանը, Ներքին գործերի նախարարության, Ազգային անվտանգության ծառայության, Քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչները, վարչական շրջանի դատախազության դատախազները, այլք:
Հայկ Մանանդյանը, ներկայացնելով Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության 2024 թվականի աշխատանքների մասին զեկուցագիրը, նշել է, որ մեղադրական եզրակացությամբ դատարան է հանձնվել 582 քրեական վարույթ՝ 627 անձի նկատմամբ (2023 թվականին՝ 568 քրեական վարույթ՝ 671 անձի նկատմամբ): 2024 թվականին կայացվել է 590 մեղադրական վերդիկտ՝  590 անձի նկատմամբ (2023 թվականին՝ 333 վերդիկտ՝ 343 անձի նկատմամբ):
Աննա Վարդապետյանն  Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազին և դատախազության դատախազներին տվել է մի շարք հարձնարարականներ, որոնք, ի թիվս այլնի, վերաբերել են կոռուպցիոն վարույթների քննության որակի նկատմամբ հսկողության բարձրացմանը, պետական և համայնքային շահերի պաշտպանության ոլորտում աշխատանքների ակտիվացմանը, դատախազների կողմից իրավասու մարմիններ հետևանք առաջացնող արդյունավետ միջնորդագրերի հասցեագրմանը:

The works carried out by the Prosecutor's Office of the Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts for 2024 have been summarized
Under the leadership of Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia, the works carried out by the Prosecutor's Offices of the Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts for 2024 were summarized on February 14, 2025.
The summary meeting was attended by Yeghiazar Avagyan, Deputy Prosecutor General of the Republic of Armenia, Rafael Manukyan, Prosecutor of Yerevan, Hayk Manandyan, newly appointed Prosecutor of Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts, Mher Aprikyan, Secretary General of the Prosecutor's Office, as well as representatives from the Ministry of Internal Affairs, National Security Service, Investigative Committee, prosecutors of the district prosecutor's offices, and others.
While presenting the report on the works of the Prosecutor's Office of the Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts for 2024, Hayk Manandyan mentioned that 582 criminal proceedings were submitted to the court with an indictment against 627 individuals (in 2023, 568 criminal proceedings against 671 individuals). In 2024, 590 guilty verdicts were delivered against 590 individuals (in 2023, 333 verdicts against 343 individuals).
Anna Vardapetyan gave a number of instructions to the Prosecutor of the Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts and the prosecutors of the same Prosecutor’s Office, which, inter alia, were related to enhancing the supervision over the quality of investigation in corruption related proceedings, activating works in the protection of state and community interests, ensuring the submission of motions by the prosecutors to the competent authorities that lead to consequences.