Էդգար Արսենյանն ընդգրկվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի թեկնածությունների ցուցակում
2025 թվականի հունվարի 22-ին տեղի է ունեցել ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի թեկնածությունների ցուցակի համալրման նպատակով հայտարարված բաց մրցույթը։
Մրցույթի արդյունքներով՝ ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր որակավորման հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել բաց մրցույթի մասնակից Էդգար Արսենի Արսենյանին՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի թեկնածությունների ցուցակում ընդգրկելու վերաբերյալ:

Edgar Arsenyan was included in the list of candidates of the RA Deputy Prosecutor General coordinating the sphere of functions aimed at confiscation of property of illicit origin
The open competition was held for 22 January 2025 for replenishing the list of candidates of the RA Deputy Prosecutor General coordinating the sphere of functions aimed at confiscation of property of illicit origin.
In the result of the open competition held by the Qualification Committee adjunct to the RA Prosecutor General issued a positive conclusion to the participant of the open competition Edgar Arsenyan on including him in the list of candidates of the RA Deputy Prosecutor General coordinating the sphere of functions aimed at confiscation of property of illicit origin