Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության նախկին պետ Վարդան Մինասյանից բռնագանձել 2 անշարժ գույք, 2 միլիարդ դրամ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի դեկտեմբերի 25-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության նախկին պետ Վարդան Մինասյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել՝
• 2 անշարժ գույք Երևան քաղաքում՝ ընդհանուր 766 միլիոն դրամ շուկայական արժեքով.
• 1 բնակարանի գնման իրավունք.
• 1 տրանսպորտային միջոցի շուկայական արժեք.
• 2 իրավաբանական անձանցում մասնակցություններ.
• 2 միլիարդ 150 միլիոն դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդի և օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամական միջոցների հանրագումար:

Генеральная прокуратура требует конфисковать у бывшего начальника Главного управления государственной охраны полиции Вардана Минасяна 2 объекта недвижимости, 2 млрд драмов
Антикоррупционный суд 25 декабря 2024 года принял к рассмотрению очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Управление по по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры обратилось в суд с ходатайством о конфискации у бывшего начальника Главного управления государственной охраны полиции Вардана Минасяна и аффилированных с ним лиц в пользу Республики Армения:
- 2 объекта недвижимости в Ереване общей рыночной стоимостью 766 миллионов драмов,
- 1 право на покупку квартиры,
- 5 транспортных средств,
- 1 рыночную стоимость транспортного средства,
- 2 участия в юридических лицах,
- 2 миллиарда 150 миллионов драмов в качестве суммы остатка незаконных доходов и денежных средств, переведенных добросовестным третьим лицам, не обоснованных законными доходами.