Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության նախկին պետ Վարդան Մինասյանից բռնագանձել 2 անշարժ գույք, 2 միլիարդ դրամ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի դեկտեմբերի 25-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության նախկին պետ Վարդան Մինասյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել՝
• 2 անշարժ գույք Երևան քաղաքում՝ ընդհանուր 766 միլիոն դրամ շուկայական արժեքով.
• 1 բնակարանի գնման իրավունք.
• 1 տրանսպորտային միջոցի շուկայական արժեք.
• 2 իրավաբանական անձանցում մասնակցություններ.
• 2 միլիարդ 150 միլիոն դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդի և օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամական միջոցների հանրագումար:

The Prosecutor General’s Office requires to confiscate from Vardan Minasyan, former Head of the General Department of State Protection of the Police 2 immovable properties and AMD 2 billion
On December 25, 2024, the Anti-corruption court accepted into the proceedings another statement of claim of the Prosecutor General’s Office on the confiscation of property of illicit origin.
The Department of Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office submitted a claim to the court on confiscating from Vardan Minasyan, former Head of the General Department of State Protection of the Police and related persons the following:
- 2 immovable properties in the city of Yerevan, the total market value whereof amounted to AMD 766 million;
- The purchase right of 1 apartment;
- 5 transportation means;
- The market value of 1 transportation means;
- AMD 2 billion 150 million as a sum total of the remainder of an illicit income and funds not substantiated by a lawful income and transferred to bona fide third persons.