Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Վանաձոր համայնքի նախկին ղեկավարից բռնագանձել 7 անշարժ գույք, 165 միլիոն դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Վանաձոր համայնքի նախկին ղեկավար Սամվել Դարբինյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- 3 անշարժ գույք Երևան քաղաքում, 4 անշարժ գույք Վանաձոր քաղաքում.
- 3 իրավաբանական անձանցում մասնակցություններ.
- 165 միլիոն 664 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդի և օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող՝ բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամական միջոցների հանրագումար:

Генеральная прокуратура требует взыскания с бывшего главы общины Ванадзор 7 объектов недвижимости и сумму 165 миллионов драм
Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества, имеющего незаконное происхождение.
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА обратилось в суд с иском о конфискации у бывшего главы общины Ванадзор Самвела Дарбиняна и аффилированных лиц в пользу Республики Армения:
• 3 объекта недвижимости в городе Ереване, 4 объекта недвижимости в городе Ванадзоре,
• 1 транспортное средство,
• участие в 3 юридических лицах,
• около 315 млн драмов,
• 165 миллионов 664 тысячи драмов как сумма остатка незаконных доходов и денежных средств, переданных добросовестным третьим лицам, не имеющих основания для законных доходов.