Դատախազական ակտի կիրառման արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված շուրջ 560 հազար ԱՄՆ դոլար վնասը
Գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության հսկողության ներքո քննվող  քրեական վարույթով դատախազական ակտի կիրառման արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 223 միլիոն 513 հազար դրամ վնասը (շուրջ 560 հազար ԱՄՆ դոլար):
Ալկոհոլային խմիչքների արտադրության գործունեություն իրականացնող ընկերության կողմից հարկերը, տուրքերը կամ այլ վճարներ չվճարելու վերաբերյալ Պետական եկամուտների կոմիտեից ստացված հաղորդման կապակցությամբ Քննչական կոմիտեում 2024 թվականի օգոստոսի 28-ին քրեական վարույթ չէր նախաձեռնվել:  Քրեական վարույթ չնախաձեռնելու օրինականությունը դատախազի կողմից չէր հաստատվել և 2024 թվականի օգոստոսի 30-ին հանձնարարվել էր առանձնապես խոշոր չափերով հարկերը, տուրքերը կամ այլ վճարներ չվճարելու համար նախաձեռնել քրեական վարույթ և սկսել նախաքննություն:
Արդյունքում՝ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում ընկերության տնօրենի կողմից Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջե է վերականգնվել 223 միլիոն 513 հազար դրամ:

As a result of the application of the prosecutorial act, the damage of approximately USD 560 thousand caused to the state has been restored
As a result of the application of the prosecutorial act in the criminal proceedings pending with the Department for Combating Economic Crimes of the Prosecutor General's Office, the damage of AMD 223 million 513 thousand (USD approximately 560 thousand) caused to the state has been restored.
In connection with the report received from the State Revenue Committee regarding the non-payment of taxes, duties, or other payments by a company engaged in the production of alcoholic beverages, the Investigative Committee did not initiate criminal proceedings on August 28, 2024. The legality of not initiating the criminal proceedings was not confirmed by the prosecutor, and on August 30, 2024, it was instructed to initiate criminal proceedings for the non-payment of taxes, duties, or other payments in particularly large amounts and to begin the preliminary investigation.
As a result of the initiated criminal proceedings, AMD 223 million 513 thousand was restored to the state budget of the Republic of Armenia by the company's director.