Չկառուցապատված հողամասը կվերադարձվի Իջևան համայնքին. դատարանը բավարարել է Գլխավոր դատախազության հայցը
2024 թվականի նոյեմբերի 25-ին Հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել է Գլխավոր դատախազության հայցը և դադարեցրել Իջևանում գտնվող շուրջ 10 միլիոն շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեք ունեցող 0,15 հա մակերեսով հողամասի նկատմամբ Ա.Թ.-ի և Ս.Չ.-ի կառուցապատման իրավունքը՝ հողամասը վերադարձնելով համայնքին:
Վճռի հիմքում դրվել է այն հանգամանքը, որ Ա.Թ.-ի և Ս.Չ.-ի կողմից հողամասը կառուցապատման իրավունքով ձեռք բերելուց հետո այն նպատակային նշանակությամբ չի օգտագործվել:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը 2023 թվականի դեկտեմբերի 20-ին հայց էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ պահանջելով դադարեցնել Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքի Անկախության 1/41 հասցեում գտնվող 0,15 հա մակերեսով հողամասի նկատմամբ Ա.Թ.-ի և Ս.Չ.-ի կառուցապատման իրավունքը:

Undeveloped land plot will be returned to Ijevan community: the court granted the Prosecutor General's claim
On November 25, 2024, the Anti-Corruption Court granted the claim of the Prosecutor General's Office and terminated the building right of A.T. and S. Ch. for 0.15 ha plot of land in Ijevan with a cadastral value with market value of 10 million, returning the land to the community.
The decision was based on the fact that the land acquired by A. T. and S. Ch. the building right, it was not used for its intended purpose.
Let us remind that on December 20, 2023, the Department of State Interests Protection of the Prosecutor General's Office filed a claim to the Anti-Corruption Court, demanding the termination of the building right of A. T. and S. CH. for 0.15 ha plot of land located at 1/41 Ankakhutyun Street in Ijevan, Tavush Region.