Հանրապետության գլխավոր դատախազն ու ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության դեսպանը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է դեսպանին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և ընդգծել երկու երկրների իրավապահ համակարգերի միջև համագործակցության ամրապնդման համատեքստում նման հանդիպումների կարևորությունը:
Դեսպան Ջոն Գալագերը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին հանդիպումը նախաձեռնելու համար:Հայաստանում օրենքի գերակայություն ու կայուն զարգացում ապահովելու հարցում դեսպանն առանցքային է որակել Դատախազության դերակատարումը:
Հանդիպման ընթացքում հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը դեսպան Գալագերին է ներկայացրել Դատախազության առաջնահերթությունները՝ ուղղված կոռուպցիայի դեմ պայքարին, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանը, կիբերհանցավորության դեմ պայքարին, քրեական վարույթներով միջազգային-իրավական համագործակցությանը, դատախազների շարունակական կրթության ապահովմանը և այլն:
Կողմերը, ի թիվս այլ հարցերի, պայմանավորվել են ակտիվացնել երկկողմ շփումները փողերի լվացման և կիբերհանցավորության դեմ պայքարի համատեքստում:

Генеральный прокурор республики и посол Великобритании в Армении обсудили ряд вопросов, представляющих взаимный интерес
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян сегодня приняла делегацию, возглавляемую Чрезвычайным и Полномочным Послом Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Армении Джоном Галлагером.
Анна Вардапетян приветствовала посла в Генеральной прокуратуре РА и подчеркнула важность подобных встреч для укрепления сотрудничества между правоохранительными системами двух стран.
Посол Джон Галлагер поблагодарил генерального прокурора за инициативу встречи и отметил ключевую роль прокуратуры в обеспечении верховенства закона и устойчивого развития в Армении.
В ходе встречи генеральный прокурор представила приоритеты прокуратуры, направленные на борьбу с коррупцией, конфискацию имущества незаконного происхождения, противодействие киберпреступности, международное правовое сотрудничество в уголовном судопроизводстве, а также обеспечение непрерывного образования прокуроров.
Стороны также договорились активизировать двусторонние контакты в контексте борьбы с отмыванием денег и киберпреступностью.