Հանրապետության գլխավոր դատախազն ու ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության դեսպանը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է դեսպանին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և ընդգծել երկու երկրների իրավապահ համակարգերի միջև համագործակցության ամրապնդման համատեքստում նման հանդիպումների կարևորությունը:
Դեսպան Ջոն Գալագերը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին հանդիպումը նախաձեռնելու համար:Հայաստանում օրենքի գերակայություն ու կայուն զարգացում ապահովելու հարցում դեսպանն առանցքային է որակել Դատախազության դերակատարումը:
Հանդիպման ընթացքում հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը դեսպան Գալագերին է ներկայացրել Դատախազության առաջնահերթությունները՝ ուղղված կոռուպցիայի դեմ պայքարին, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանը, կիբերհանցավորության դեմ պայքարին, քրեական վարույթներով միջազգային-իրավական համագործակցությանը, դատախազների շարունակական կրթության ապահովմանը և այլն:
Կողմերը, ի թիվս այլ հարցերի, պայմանավորվել են ակտիվացնել երկկողմ շփումները փողերի լվացման և կիբերհանցավորության դեմ պայքարի համատեքստում:

Prosecutor General of the Republic and Ambassador of the United Kingdom to the Republic of Armenia discussed several issues of mutual interest
Today, Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia met the delegation led by John Gallagher, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia.
Anna Vardapetyan greeted the Ambassador and highlighted the importance of similar meetings in the context of strengthening the cooperation between the law enforcement systems of two countries.
John Gallagher thanked Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia for the initiation of the meeting. According to the Ambassador the role of the Prosecutor’s Office is pivotal for ensuring rule of law and stable development in Armenia.
During the meeting Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic represented the priorities of the Prosecutor’s Office to Mr. Gallagher, among them fight against corruption, confiscation of property of illicit origin, fight against the cybercrime, international-legal cooperation in criminal matters, ensuring continues education of prosecutors, etc.
Among other issues the parties agreed to activate cooperation in the field of fight against money laundering and cybercrime.