Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանից բռնագանձել 15 անշարժ գույք, 315 միլիոն դրամ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի հոկտեմբերի 24-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝

The Prosecutor General's Office demands Mikael Melkumyan, the ex-Vice Speaker of the RA National Assembly to confiscate 15 immovable properties and 315 million AMD
On October 24, 2024, the Anti-Corruption Court accepted into proceeding another case filed by the Prosecutor General's Office regarding confiscation of property of illegal origin.
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office claimed the court to confiscate in favor of the Republic of Armenia from the ex-Vice Speaker of the RA National Assembly, Mikayel Melkumyan and his affiliates: