Դատախազության աշխատանքից լիովին գոհ քաղաքացիների թիվը, նախորդ հարցման համեմատ, ևս 1%-ով ավելացել է
Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) Հարցումների հետազոտության կենտրոնի նախաձեռնությամբ՝ 2024 թվականի սեպտեմբերի 13-25-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացվել է հանրային կարծիքի ուսումնասիրություն, որին մասնակցել է 18 տարին լրացած 1,503 անձ:
2024 թվականի սեպտեմբերին իրականացված հարցման մասնակիցների 12%-ը նշել է, որ լիովին գոհ է Դատախազության աշխատանքից (2023 թվականի դեկտեմբերին՝ 11%-ը, 2023 թվականի մարտին՝ 7%-ը), 25%-ը` ավելի շուտ գոհ է Դատախազության աշխատանքից (2023 թվականի դեկտեմբերին՝ 28%-ը, 2023 թվականի մարտին՝ 24%-ը): Ավելի շուտ գոհ չի եղել հարցվածների 17%-ը (2023 թվականի դեկտեմբերին՝ 17%-ը, 2023 թվականի մարտին՝ 24%-ը), ընդհանրապես գոհ չի եղել 28%-ը (2023 թվականի դեկտեմբերին՝ 26%-ը, 2023 թվականի մարտին՝ 26%-ը). հարցման մյուս մասնակիցները դժվարացել կամ հրաժարվել են պատասխանել:
Այսպիսով, 2024 թվականի սեպտեմբերին իրականացված հարցման արդյունքներով՝ Դատախազության աշխատանքից լիովին գոհ անձանց ցուցանիշը, 2023 թվականի մարտին անցկացված հարցման ցուցանիշի համեմատ, աճել է 5 տոկոսային կետով, ավելի շուտ գոհ անձանց ցուցանիշը՝ 1 տոկոսային կետով, ավելի շուտ գոհ չլինող անձանց ցուցանիշը պակասել է  7 տոկոսային կետով, ընդհանրապես գոհ չլինող անձանց ցուցանիշն աճել է 2 տոկոսային կետով:

The number of citizens who are completely satisfied with the work of the Prosecutor’s Office increased by another 1% compared to the previous survey
On the initiative of the International Republican Institute (IRI) survey research center, a public opinion study was conducted from September 13 to 25, 2024, which involved 1,503 people over 18 years old.
12% of participants to the survey conducted in September 2024 stated that they were completely satisfied with the work of the Prosecutor's Office (11% in December 2023, 7% in March 2023), 25% were rather satisfied with the work of the Prosecutor's Office (28% in December 2023, 24% in March 2023). 17% of the participants in December 2023, 24% in March 2023), 28% were not satisfied at all (26% in December 2023, 26% in March 2023). Other respondents had difficulty or refused to answer.
Thus, according to the results of a survey conducted in September 2024, the number of people completely satisfied with the work of the Prosecutor’s Office increased by 5 percentage points compared to the survey carried out in March 2023, the number of more satisfied people by 1 percentage point, the number of dissatisfied people decreased by 7 percentage points, and the number of dissatisfied people increased by 2 percentage points.