Դատախազության աշխատանքից լիովին գոհ քաղաքացիների թիվը, նախորդ հարցման համեմատ, ևս 1%-ով ավելացել է
Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) Հարցումների հետազոտության կենտրոնի նախաձեռնությամբ՝ 2024 թվականի սեպտեմբերի 13-25-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացվել է հանրային կարծիքի ուսումնասիրություն, որին մասնակցել է 18 տարին լրացած 1,503 անձ:
2024 թվականի սեպտեմբերին իրականացված հարցման մասնակիցների 12%-ը նշել է, որ լիովին գոհ է Դատախազության աշխատանքից (2023 թվականի դեկտեմբերին՝ 11%-ը, 2023 թվականի մարտին՝ 7%-ը), 25%-ը` ավելի շուտ գոհ է Դատախազության աշխատանքից (2023 թվականի դեկտեմբերին՝ 28%-ը, 2023 թվականի մարտին՝ 24%-ը): Ավելի շուտ գոհ չի եղել հարցվածների 17%-ը (2023 թվականի դեկտեմբերին՝ 17%-ը, 2023 թվականի մարտին՝ 24%-ը), ընդհանրապես գոհ չի եղել 28%-ը (2023 թվականի դեկտեմբերին՝ 26%-ը, 2023 թվականի մարտին՝ 26%-ը). հարցման մյուս մասնակիցները դժվարացել կամ հրաժարվել են պատասխանել:
Այսպիսով, 2024 թվականի սեպտեմբերին իրականացված հարցման արդյունքներով՝ Դատախազության աշխատանքից լիովին գոհ անձանց ցուցանիշը, 2023 թվականի մարտին անցկացված հարցման ցուցանիշի համեմատ, աճել է 5 տոկոսային կետով, ավելի շուտ գոհ անձանց ցուցանիշը՝ 1 տոկոսային կետով, ավելի շուտ գոհ չլինող անձանց ցուցանիշը պակասել է  7 տոկոսային կետով, ընդհանրապես գոհ չլինող անձանց ցուցանիշն աճել է 2 տոկոսային կետով:

Число граждан, полностью довольных работой Прокуратуры, увеличилось еще на 1% по сравнению с предыдущим опросом
По инициативе исследовательского центра опросов Международного республиканского института (IRI) в период с 13 по 25 сентября 2024 года было проведено исследование общественного мнения, в котором приняли участие 1503 человека старше 18 лет.
12% участников опроса, проведенного в сентябре 2024 года, заявили, что они полностью удовлетворены работой Прокуратуры (в декабре 2023 года-11%, в марте 2023 года-7%), 25% скорее удовлетворены работой Прокуратуры (в декабре 2023 года-28%, в марте 2023 года-24%). Скорее, недовольны 17% респондентов (в декабре 2023 года-17%, в марте 2023 года-24%). 28% вообще не были удовлетворены (в декабре 2023 г.-26%, в марте 2023 г.-26%). Другие участники опроса затруднились или отказались отвечать.
Таким образом, по результатам опроса, проведенного в сентябре 2024 года, показатель лиц, полностью довольных работой Прокуратуры, по сравнению с показателем опроса, проведенного в марте 2023 года, увеличился на 5 процентных пунктов, показатель скорее довольных лиц- на 1 процентный пункт, показатель скорее недовольных лиц снизился на 7 процентных пунктов, показатель вообще недовольных лиц увеличился на 2 процентных пункта.