Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանից բռնագանձել 12 անշարժ գույք և 723 միլիոն դրամ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի սեպտեմբերի 30-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության  բռնագանձել՝

The Prosecutor General's Office demands to confiscate 12 immovable properties and AMD 723 million from Davit Harutyunyan, the former Minister of Justice of the RA
On September 30, 2024, the Anti-corruption court has seised another appeal filed by the Prosecutor General's Office referring to the confiscation of property of illicit origin.
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General's Office has filed a claim to the court to confiscate from Davit Harutyunyan, the former Minister of Justice of the Republic of Armenia and affiliated persons in favor of the Republic of Armenia: