Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Ալեքսանդր Սարգսյանից բռնագանձել 14 անշարժ գույք և շուրջ 6 միլիարդ դրամ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի սեպտեմբերի 30-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Ալեքսանդր Սարգսյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության  բռնագանձել՝

The Prosecutor General's Office demands to confiscate 14 immovable properties and about AMD 6 billion from Alexander Sargsyan
On September 30, 2024, the Anti-corruption court has seised another appeal filed by the Prosecutor General's Office referring to the confiscation of property of illicit origin.
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General's Office has filed a claim to the court to confiscate from Alexander Sargsyan, a former member of the National Assembly of the RA and affiliated persons in favor of the Republic of Armenia: