Աննա Վարդապետյանն ընդունել է Ուզբեկստանի գլխավոր դատախազի տեղակալին
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 34-րդ նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած՝ Ուզբեկստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ Սվետլանա Արտիկովայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է Սվետլանա Արտիկովային ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և շնորհակալություն է հայտնել Համակարգող խորհրդի նիստին ակտիվ մասնակցելու ու մասնագիտական փորձառությամբ կիսվելու համար:
Սվետլանա Արտիկովան շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր դատախազին ջերմ ընդունելության և Համակարգող խորհրդի նիստը Երևանում բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար:
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը և Ուզբեկստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ Սվետլանա Արտիկովան քննարկել են երկու երկրների դատախազությունների համար հետաքրքրություն ներկայացնող իրավական մի շարք հարցեր:

Anna Vardapetyan received the Deputy Prosecutor General of Uzbekistan
Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia, today received the delegation headed by Svetlana Artikova, Deputy Prosecutor General of the Republic of Uzbekistan, who had arrived in Armenia to participate in the 34th session of the Coordinating Council of the Prosecutors General of the Member States of the Commonwealth of Independent States (CIS).
Anna Vardapetyan welcomed Svetlana Artikova at the Prosecutor General's Office of the Republic of Armenia and expressed gratitude to her for actively participating in the session of the Coordinating Council and for sharing her professional experience.
Svetlana Artikova expressed her gratitude to the Prosecutor General of the Republic of Armenia for the warm reception and organizing the session of the Coordinating Council in Yerevan at a high level.
Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia and Svetlana Artikova, the Deputy Prosecutor General of the Republic of Uzbekistan, discussed a number of issues of bilateral interest.