Աննա Վարդապետյանն ընդունել է Ուզբեկստանի գլխավոր դատախազի տեղակալին
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 34-րդ նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած՝ Ուզբեկստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ Սվետլանա Արտիկովայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է Սվետլանա Արտիկովային ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և շնորհակալություն է հայտնել Համակարգող խորհրդի նիստին ակտիվ մասնակցելու ու մասնագիտական փորձառությամբ կիսվելու համար:
Սվետլանա Արտիկովան շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր դատախազին ջերմ ընդունելության և Համակարգող խորհրդի նիստը Երևանում բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար:
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը և Ուզբեկստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ Սվետլանա Արտիկովան քննարկել են երկու երկրների դատախազությունների համար հետաքրքրություն ներկայացնող իրավական մի շարք հարցեր:

Анна Вардапетян приняла заместителя генерального прокурора Узбекистана
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян сегодня приняла делегацию во главе с заместителем генерального прокурора Республики Узбекистан Светланой Артиковой, прибывшей в Армению для участия в 34-м заседании Координационного совета генеральных прокуроров Сотрудничества независимых государств.
Анна Вардапетян поприветствовала Светлану Артикову в Генеральной прокуратуре Республики Армения и поблагодарила ее за активное участие в заседании Координационного совета и за обмен профессиональным опытом.
Светлана Артикова поблагодарила генерального прокурора Республики Армения за теплый прием и за организацию заседания Координационного совета в Ереване на высоком уровне.
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян и заместитель генерального прокурора Республики Узбекистан Светлана Артикова обсудили ряд правовых вопросов, представляющих двусторонний интерес.