Հայաստանի և Ռուսաստանի գլխավոր դատախազներն այցելել են Մատենադարան
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հրավերով՝ Երևանում աշխատանքային այցով գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովն այցելել է Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ-Մատենադարանի թանգարանային համալիր:
Հիշեցնենք, որ ՌԴ գլխավոր դատախազի գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստան էր ժամանել մասնակցելու Երևանում կայացած՝ Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 34-րդ նիստին:
Աննա Վարդապետյանն ու Իգոր Կրասնովը Մատենադարանի տնօրեն Արա Խզմալյանի ուղեկցությամբ  շրջայց են կատարել թանգարանի ցուցասրահներում, ծանոթացել հայկական ձեռագրական ժառանգությանը:

Генеральные прокуроры Армении и России посетили Матенадаран
По приглашению генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян генеральный прокурор Российской Федерации Игорь Краснов, находящийся с рабочим визитом в Ереване, посетил Научно-исследовательский институт древних рукописей- Матенадаран.
Напомним, что делегация во главе с генеральным прокурором РФ прибыла в Армению для участия в прошедшем в Ереване 34-м заседании Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников Сотрудничества Независимых Государств.
Анна Вардапетян и Игорь Краснов в сопровождении директора Матенадарана Ары Хзмаляна осмотрели выставочные залы музея и ознакомились с армянским рукописным наследием.