Հայաստանի և Ռուսաստանի գլխավոր դատախազներն այցելել են Մատենադարան
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հրավերով՝ Երևանում աշխատանքային այցով գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովն այցելել է Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ-Մատենադարանի թանգարանային համալիր:
Հիշեցնենք, որ ՌԴ գլխավոր դատախազի գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստան էր ժամանել մասնակցելու Երևանում կայացած՝ Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 34-րդ նիստին:
Աննա Վարդապետյանն ու Իգոր Կրասնովը Մատենադարանի տնօրեն Արա Խզմալյանի ուղեկցությամբ  շրջայց են կատարել թանգարանի ցուցասրահներում, ծանոթացել հայկական ձեռագրական ժառանգությանը:

The Prosecutor Generals of Armenia and Russia visited Matenadaran
Igor Krasnov, the Prosecutor General of the Russian Federation, who had a working visit to Yerevan, visited the “Matenadaran” Research Institute of Ancient Manuscripts named after M. Mashtots, at the invitation of Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia.
It should be reminded that the delegation headed by the Prosecutor General of the Russian Federation arrived in Armenia to participate in the 34th session of the Coordinating Council of the Prosecutors General of the Member States of the Commonwealth of Independent States (CIS).
Anna Vardapetyan and Igor Krasnov, accompanied by Ara Khzmalyan, Director of the Matenadaran, had a toure along the exhibition halls of the museum and got acquainted with the Armenian manuscript heritage.