Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է ՀՀ գլխավոր դատախազի հրավերով Հայաստան ժամանած Եվրաջասթի նախագահ Լադիսլավ Համրանին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Եվրոպական միության Քրեական արդարադատության ոլորտում համագործակցության գործակալության (Եվրաջասթ) նախագահ Լադիսլավ Համրանին:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ողջունել է հյուրին և գոհունակությամբ արձանագրել, որ Հայաստան-ԵՄ իրավապայմանագրային դաշտը շարունակաբար ընդլայնվում է: «Ուրախ եմ, որ մեզ հաջողվել է համագործակցության ամուր և ինստիտուցիոնալ հիմք ստեղծել, որի արդյունքում ձեր ղեկավարած գործակալության հետ ստորագրվեց համագործակցության վերաբերյալ համաձայնագիրը: Ձեր այցելությունը և համագործակցության պաշտոնական մեկնարկը մեծ կարևորություն ունի Հայաստանի Հանրապետության համար: Սա նաև ընդգծում է Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցության զարգացման կարևորությունը։ Մենք ցանկանում ենք արձանագրել, որ, իսկապես, մեծ կարևորություն ենք տալիս Հայաստանում հատկապես արդարադատության ոլորտին, որը նաև ուղղված է մարդու իրավունքների պաշտպանությանը, ժողովրդավարական արժեքների հաստատմանը»,- ասել է նախագահը:

President of the Republic Vahagn Khachaturyan received Ladislav Hamran, President of the European Union Agency for Criminal Justice Cooperation (Eurojust).
President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan received Mr. Ladislav Hamran, the President of the European Union Agency for Criminal Justice (Eurojust).
President Vahagn Khachaturyan welcomed the guest and noted with satisfaction that the Armenia-EU contractual-legal framework is constantly expanding. "I am glad that we have managed to create a solid and institutional basis for cooperation, as a result of which a cooperation agreement was signed with the agency headed by You. Your visit and the official start of cooperation are of great importance for the Republic of Armenia. It also highlights the importance of developing Armenia-European Union cooperation. We want to state that, indeed, we attach great importance to the justice sector in Armenia, which is also aimed at the protection of human rights and the establishment of democratic values," the President said.