Մեր առջև դրված է ամենօրյա անտրտունջ ու նվիրված աշխատանքի պահանջ. Աննա Վարդապետյանն անկախության տոնի առթիվ շնորհավորել է դատախազներին
Գլխավոր դատախազությունում, Հայաստանի Հանրապետության անկախության տոնի կապակցությամբ, այսօր տեղի է ունեցել Դատախազության կոլեգիայի հանդիսավոր նիստ:
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը շնորհավորել է Դատախազության աշխատակիցներին Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 33-րդ տարեդարձի կապակցությամբ և նշել.
«Հարգելի՛ գործընկերներ,
Այս խորհրդանշական օրը հրաշալի առիթ է կրկին արժևորելու հայրենիքին ծառայելու մեր առաքելությունը:
Անկախությունը շնորհ չէ. այն սերունդների առջև մեր պատասխանատվության և նախնիների նկատմամբ մեր հաշվետվողականության լրջագույն քննությունն է: Այդ քննությունը գնահատվում է մեր աշխատանքով. ազնիվ ու սրտացավ աշխատանքով: Սերունդների առջև մեր պատասխանատվության և նախնիների նկատմամբ մեր հաշվետվողականության ճանապարհին մենք՝ որպես դատախազներ, ունենք անփոխարինելի դերակատարություն։ Մեր աշխատանքը ծառայում է մեկ նպատակի՝ Հայաստանի Հանրապետության իրավակարգի ամրապնդմանը, մեր երկրի կայունությանն ու հետևողական զարգացմանը:
Ժամանակակից աշխարհի մարտահրավերները փոխվել են և դրանք հնարավոր է հաղթահարել մեր մտածողության փոփոխությամբ, մոտեցումների անկաշառությամբ և վերաբերմունքի ազնվությամբ:
Մեր առջև դրված է ամենօրյա անտրտունջ ու նվիրված աշխատանքի պահանջ: Մենք՝ որպես իրավապահ համակարգի լոկոմոտիվ, պետք է պայքարենք հանուն արդարության և օրինականության հաստատման, հանուն մեր քաղաքացիների իրավունքների պաշտպանության, հանուն Հայաստանի Հանրապետության։
Այսօր, այս հանդիսավոր առիթով, ցանկանում եմ նախ բոլորիս կողմից շնորհավորել Հայաստանի Հանրապետության նախագահի հրամանագրերով դասային աստիճանների և պետական պարգևների արժանացած մեր գործընկերներին, շնորհակալություն հայտնել նրանց և մեր բոլոր գործընկերներին, ովքեր իրենց նվիրվածությամբ, գիտելիքով, պրոֆեսիոնալիզմով, անկաշառությամբ և ազնվությամբ յուրաքանչյուր օր նպաստում են մեր իրավական պետության ամրապնդմանը: Շնորհակալ եմ ծառայության համար»:
Հանդիսավոր նիստի ավարտին ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամաններով՝ Հայաստանի Հանրապետության դատախազության մի շարք դատախազների և Դատախազության աշխատակիցների հայտարարվել է շնորհակալություն, վերջիններս պարգևատրվել են հուշանվեր ժամացույցով, «ՀՀ դատախազության 105-ամյակ» հոբելյանական մեդալով, «ՀՀ դատախազություն» կրծքանշանով, դրամական պարգևով, մեկ դատախազի շնորհվել է արդարադատության առաջին դասի խորհրդականի դասային աստիճան:

We are faced with a requirement of daily amenable and dedicated work. Anna Vardapetyan congratulated the prosecutors on the occasion of the Independence Day
Today, on the occasion of the Independence Day of the Republic of Armenia, a ceremonial session of the Collegium was held at the Prosecutor General's Office.
Prosecutor General Anna Vardapetyan congratulated the employees of the Prosecutor's Office on the occasion of the 33rd anniversary of the declaration of independence of the Republic of Armenia and noted:
“Dear colleagues,
This memorable day is a wonderful opportunity to re-evaluate our mission to serve the homeland.
Independence is not a gift, it is the most serious examination of our responsibility to our generations and our accountability to our ancestors. That examination is evaluated by our work—honest and compassionate work. We, as prosecutors, have an irreplaceable role in our responsibility to our generations and our accountability to our ancestors. Our work serves one goal—strengthening of the legal system of the Republic of Armenia, the stability and consistent development of our country.
The challenges of the modern world have changed and it is possible to overcome them with a change in our thinking, integrity of approaches and honesty of attitude.
Today, on this ceremonial occasion, I would like to first of all congratulate our colleagues who were awarded class ranks and state awards by the decrees of the President of the Republic of Armenia, express my gratitude to them and all our colleagues who, with their dedication, knowledge, professionalism, integrity and honesty, contribute to strengthening our state governed by a rule of law. Thank you for your service.”
At the end of the ceremonial session, by the orders of the Prosecutor General of the Republic of Armenia, a number of prosecutors and employees of the Prosecutor's Office of the Republic of Armenia were awarded certificates of gratitude, souvenir watches, jubilee medals “The 105th Anniversary of the RA Prosecutor's Office”, badges “RA Prosecutor’s Office”, monetary rewards, one prosecutor was awarded the rank of First Class Counselor of Justice.