Մեր առջև դրված է ամենօրյա անտրտունջ ու նվիրված աշխատանքի պահանջ. Աննա Վարդապետյանն անկախության տոնի առթիվ շնորհավորել է դատախազներին
Գլխավոր դատախազությունում, Հայաստանի Հանրապետության անկախության տոնի կապակցությամբ, այսօր տեղի է ունեցել Դատախազության կոլեգիայի հանդիսավոր նիստ:
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը շնորհավորել է Դատախազության աշխատակիցներին Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 33-րդ տարեդարձի կապակցությամբ և նշել.
«Հարգելի՛ գործընկերներ,
Այս խորհրդանշական օրը հրաշալի առիթ է կրկին արժևորելու հայրենիքին ծառայելու մեր առաքելությունը:
Անկախությունը շնորհ չէ. այն սերունդների առջև մեր պատասխանատվության և նախնիների նկատմամբ մեր հաշվետվողականության լրջագույն քննությունն է: Այդ քննությունը գնահատվում է մեր աշխատանքով. ազնիվ ու սրտացավ աշխատանքով: Սերունդների առջև մեր պատասխանատվության և նախնիների նկատմամբ մեր հաշվետվողականության ճանապարհին մենք՝ որպես դատախազներ, ունենք անփոխարինելի դերակատարություն։ Մեր աշխատանքը ծառայում է մեկ նպատակի՝ Հայաստանի Հանրապետության իրավակարգի ամրապնդմանը, մեր երկրի կայունությանն ու հետևողական զարգացմանը:
Ժամանակակից աշխարհի մարտահրավերները փոխվել են և դրանք հնարավոր է հաղթահարել մեր մտածողության փոփոխությամբ, մոտեցումների անկաշառությամբ և վերաբերմունքի ազնվությամբ:
Մեր առջև դրված է ամենօրյա անտրտունջ ու նվիրված աշխատանքի պահանջ: Մենք՝ որպես իրավապահ համակարգի լոկոմոտիվ, պետք է պայքարենք հանուն արդարության և օրինականության հաստատման, հանուն մեր քաղաքացիների իրավունքների պաշտպանության, հանուն Հայաստանի Հանրապետության։
Այսօր, այս հանդիսավոր առիթով, ցանկանում եմ նախ բոլորիս կողմից շնորհավորել Հայաստանի Հանրապետության նախագահի հրամանագրերով դասային աստիճանների և պետական պարգևների արժանացած մեր գործընկերներին, շնորհակալություն հայտնել նրանց և մեր բոլոր գործընկերներին, ովքեր իրենց նվիրվածությամբ, գիտելիքով, պրոֆեսիոնալիզմով, անկաշառությամբ և ազնվությամբ յուրաքանչյուր օր նպաստում են մեր իրավական պետության ամրապնդմանը: Շնորհակալ եմ ծառայության համար»:
Հանդիսավոր նիստի ավարտին ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամաններով՝ Հայաստանի Հանրապետության դատախազության մի շարք դատախազների և Դատախազության աշխատակիցների հայտարարվել է շնորհակալություն, վերջիններս պարգևատրվել են հուշանվեր ժամացույցով, «ՀՀ դատախազության 105-ամյակ» հոբելյանական մեդալով, «ՀՀ դատախազություն» կրծքանշանով, դրամական պարգևով, մեկ դատախազի շնորհվել է արդարադատության առաջին դասի խորհրդականի դասային աստիճան:

Перед нами стоит необходимость ежедневного неустанного и самоотверженного труда. Анна Вардапетян поздравила прокуроров с днем независимости
По случаю Дня независимости Республики Армения сегодня в Генеральной прокуратуре состоялось торжественное заседание коллегии прокуратуры.
Генеральный прокурор Анна Вардапетян поздравила сотрудников прокуратуры по случаю 33-й годовщины провозглашения независимости Республики Армения и отметила:
"Уважаемые коллеги,
Этот символический день – прекрасная возможность по-новому оценить нашу миссию служения родине.
Независимость – это не подарок, это самый серьезный экзамен нашей ответственности перед потомками и нашей подотчетности перед нашими предками. Этот экзамен оценивается нашим трудом — честным и отзывчивым трудом. Мы, как прокуроры, играем незаменимую роль в нашей ответственности перед поколениями и нашей подотчетности перед нашими предками. Наша работа служит одной цели — укреплению правовой системы Республики Армения, стабильности и последовательному развитию нашей страны.
Вызовы современного мира изменились, и их можно преодолеть, изменив наше мышление, целостность подхода и честность отношения.
Мы сталкиваемся с необходимостью ежедневного безропотного и самоотверженного труда. Мы, как локомотив правоохранительной системы, должны бороться за установление справедливости и законности, за защиту прав наших граждан, за Республику Армения.
Сегодня, по этому торжественному случаю, я хотела бы прежде всего поздравить наших коллег, удостоенных классными чинами и государственными наградами указами Президента Республики Армения, поблагодарить их и всех наших коллег, которые своим трудолюбием, знаниями, профессионализмом, порядочностью и честностью каждый день способствуют укреплению нашего правового государства. Спасибо за вашу службу».
В конце торжественного заседания приказами Генерального прокурора Республики Армения ряду прокуроров и сотрудников Прокуратуры Республики Армения была объявлена благодарность, последние были награждены памятными часами, юбилейной медалью «105-летие прокуратуры РА», нагрудным знаком «Прокуратура РА», денежной премией, одному прокурору присвоен классный чин советника юстиции первого класса.