Գլխավոր դատախազությունը Քաջարան համայնքի ղեկավարից պահանջում է բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր, շուրջ 1 մլրդ դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- 6 անշարժ գույք.
- 2 տրանսպորտային միջոց.
- 491 մլն 878 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդ, որը հանդիսանում է ապօրինի ծագում ունեցող գույքերի վերափոխման կամ օգտագործման արդյունքում առաջացած գումար.
- 521 մլն 142 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել.

Генпрокуратура требует от главы общины Каджаран конфисковать недвижимое и движимое имущество на сумму около 1 млрд драмов
Управление по конфискации незаконного имущества Генеральной прокуратуры обратилось в суд с ходатайством о конфискации у главы общины Каджаран Сюникского марза Манвела Парамазяна и связанных с ним лиц в пользу Республики Армения:
- 6 объектов недвижимости,
- 2 транспортных средства,
- Участие в 1 юридическом лице,
- Остаток незаконных доходов, представляющих собой сумму, возникшую в результате преобразования или использования имущества незаконного происхождения, в размере 491 миллиона 878 тысячи драмов,
- 521 миллион 142 тысячи драмов, что не обосновано законными доходами лица, имеет незаконное происхождение, передано добросовестному приобретателю или не может быть идентифицировано и конфисковано,