Գլխավոր դատախազությունը Քաջարան համայնքի ղեկավարից պահանջում է բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր, շուրջ 1 մլրդ դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- 6 անշարժ գույք.
- 2 տրանսպորտային միջոց.
- 491 մլն 878 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդ, որը հանդիսանում է ապօրինի ծագում ունեցող գույքերի վերափոխման կամ օգտագործման արդյունքում առաջացած գումար.
- 521 մլն 142 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել.

The Prosecutor General’s Office required to confiscate immovable and movable properties and about AMD 1 billion from the former head of Kajaran community
The Department of Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office submitted a claim to the court with the requirement to confiscate from Samvel Paramazyan, former Head of Kajaran community of Syunik region and related persons in favor of the Republic of Armenia:
- 6 immovable properties;
- 2 transportation means;
- 1 share in legal persons;
- AMD 491 million 878 thousand as a remainder of illicit income, constituting an amount received from the conversion or use of the property of illicit origin;
- AMD 521 million 142 thousand, which was not substantiated by the lawful income of the person, had an illicit origin, was transferred to the bona fide purchaser or could not be identified and confiscated.