Դատախազության աշխատակիցների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել շախմատի և ֆուտզալի հերթական ներքին առաջնությունը
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2024 թվականի մայիսի 11-ին և 18-ին մասնակցել է Դատախազության աշխատակիցների միջև կազմակերպված՝ «ՀՀ գլխավոր դատախազի գավաթ» շախմատի և ֆուտզալի ներքին առաջնություններին:
Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում անկացված առաջնությանն այս տարի մասնակցել է Դատախազության 24 աշխատակից՝ նախորդ տարվա 16-ի փոխարեն: 7 փուլերում ձեռք բերած միավորների արդյունքում՝ «ՀՀ գլխավոր դատախազի գավաթ» շախմատի առաջնության առաջին հորիզոնականը զբաղեցրել է Դատախազության իրավաբանական բաժնի պետ Դավիթ Գրիգորյանը, երկրորդ հորիզոնականը՝ Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ավագ դատախազ Վաղարշակ Սարգսյանը, իսկ երրորդ հորիզոնականը՝ ՀՀ դատախազության գլխավոր քարտուղար Մհեր Ափրիկյանը:
Մրցանակը հաղթողներին է հանձնել ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը:
Մայիսի 18-ին ԵՊՀ սպորտ դահլիճում տեղի ունեցած ֆուտզալի ներքին առաջնությունը, որին տրիբունայից հետևել են ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը և ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը, ընթացել է երկու թիմերի՝ ՀՀ գլխավոր դատախազության և մարզերի դատախազության աշխատակիցների միջև:
Եզրափակիչ խաղի արդյունքներով՝ 3:8 հաշվով, հաղթել է մարզերի դատախազության թիմն ու արժանացել «ՀՀ գլխավոր դատախազի գավաթ» մրցանակին:

Очередной чемпионат по шахматам и футболу прошел среди работниками Прокуратуры
11 и 18 мая 2024 года генеральный прокурор Анна Вардапетян приняла участие во внутренних чемпионатах по шахматам и футболу, организованных среди сотрудниками Генпрокуратуры.
В этом году в чемпионате, проводимом в Шахматной академии Армении, приняли участие 24 сотрудника прокуратуры вместо 16 в прошлом году. По набранным в 7 турах очкам первое место в шахматном первенстве «Кубка Генерального прокурора РА» занял начальник юридического управления прокуратуры Давид Григорян, второе место занял старший прокурор административных округов Арабкир и Канакер-Зейтун города Еревана Вагаршак Саргсян, а третье место занял генераторной секретарь прокуратуры РА Мгер Априкян.
Генеральный прокурор РА Анна Вардапетян вручила награды победителям.
Состоявшийся 18 мая в спортивном зале ЕГУ чемпионат по футболу, за которым с трибун наблюдали генеральный прокурор РА Анна Вардапетян и ректор ЕГУ Оганес Оганесян, состоялся между двумя командами - сотрудниками Генеральной прокуратуры РА и Прокуратуры областей.
По итогам финального матча со счетом 3:8 команда Прокуратуры областей одержала победу и была удостоена «Кубка Генерального прокурора РА».