Գլխավոր դատախազի հրավերով՝ եվրոպական շուրջ տասը պետություններից և միջազգային կազմակերպություններից Հայաստան ժամանած պատվիրակներն այցելել են Մատենադարան
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հրավերով՝ եվրոպական շուրջ տասը պետություններից և միջազգային կազմակերպություններից Հայաստան ժամանած պատվիրակներն այցելել են Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ-Մատենադարանի թանգարանային համալիր:
Հայաստան ժամանած եվրոպացի դատախազներն ու միջազգային կառույցների ներկայացուցիչները Մատենադարանի տնօրեն Արա Խզմալյանի ուղեկցությամբ շրջայց են կատարել թանգարանի ցուցասրահներում, ծանոթացել հայկական ձեռագրական ժառանգությանը:
Շրջայցին հաջորդել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկ Մելիքյանի մենահամերգը:
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հրամանով՝ ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկ Մելիքյանը պարգևատրվել է ՀՀ դատախազության հուշանվեր ժամացույցով:
Հիշեցնենք, որ պատվիրակությունները մասնակցում են Գլխավոր դատախազության՝ Եվրոպայի խորհրդի հետ համատեղ մեկնարկած «Միջազգային համագործակցության արդյունավետության ամրապնդումը՝ անդրազգային կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարում» թեմայով երկօրյա բարձրաստիճան խորհրդաժողովին:

Delegates from ten European countries and international organizations arriving in Armenia by the invitation of the Prosecutor General, visited Matenadaran
Delegates from ten European countries and international organizations, arriving in Armenia by the invitation of Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia, visited the “Matenadaran” Research Institute of Ancient Manuscripts named after Mesrop Mashtots.
The European prosecutors and representatives of international organizations toured the exhibition halls of the museum and got acquainted with the Armenian handwritten heritage, accompanied by the director of the Matenadaran, Ara Khzmalyan.
The solo concert of Hayk Melikyan, Honored Artist of Armenia followed the tour.
Based on the order of Anna Vardapetyan, Prosecutor General, Hayk Melikyan, Honored Artist of Armenia was awarded with a souvenir watch of the RA Prosecutor's Office
Let us remind that the delegations are participating in the high-level conference entitled “Strengthening the effectiveness of international cooperation in fighting transnational organized crime”, organized by the Prosecutor General’s Office and European Council.