Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՍՊ ընկերության բաժնետիրոջից և վերջինիս որդուց բռնագանձել 1,1 մլրդ դրամ, տրանսպորտային միջոցներ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի մարտի 12-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական երկու հայցադիմումը:
1. Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «Մ.Ձ Ինվեսթմենթ» ՍՊ ընկերության բաժնետեր Ռոբերտ Խաչատրյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 4 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն.
• 631 մլն 572 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
• 561 մլն 530 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:
1. Գլխավոր դատախազությունը մեկ այլ հայցադիմումով պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «Մ.Ձ Ինվեսթմենթ» ՍՊ ընկերության բաժնետիրոջ որդի Տիգրան Խաչատրյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 111 մլն 973 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
• 45 մլն 652 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

The Prosecutor General’s Office required to confiscate AMD 1,1 billion as well as transportation means from the shareholder of the LL company and his son
On March 12, 2024 the Anti-corruption court accepted into the proceedings two statements of claim of the Prosecutor General’s Office on the confiscation of property of illicit origin.
The Department of Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office submitted a claim to the court with the requirement to confiscate from Robert Khachatrayn, shareholder of “M.DZ. Investment” LLC and related persons in favour of the Republic of Armenia,
• 1 transportation means,
• 4 shares in the legal person,
• AMD 631 million 573 thousand as a remainder of illicit funds,
• AMD 561 million 530 thousand, which was not substantiated by the lawful income of the person, had an illicit origin and was transferred to the bona fide purchaser or could not be identified and confiscated.
Under another statement of claim, the Prosecutor General’s Office requested from the court to confiscate from Tigran Khachatryan, son of the shareholder of “M.DZ. Investment” LLC in favor of the Republic of Armenia:
• AMD 110 million 973 thousand  as a remainder of illicit funds,
• AMD 45 million 652 thousand, which was not substantiated by the lawful income of the person, had an illicit origin and was transferred to the bona fide purchaser or could not be identified and confiscated