Վրաստանի իրավասու մարմինը բավարարել է ՀՀ գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձը հանձնվել է Հայաստանի իրավասու մարմիններին
Վրաստանի իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը և հետախուզվող անձ Հ.Գ.-ին հանձնել Հայաստանի իրավասու մարմիններին:
Հ.Գ.-ն մեղադրվում է այլ անձանց հետ համատեղ, 2019 թվականից «Telegram» հեռահաղորդակցման հավելվածում ստեղծված և կառավարվող առցանց խանութ-հարթակների միջոցով առանձնապես խոշոր չափերով «կոկաին», «մեթամֆետամին», «ԼՍԴ», «մարիխուանա» և «ՄԴՄԱ» տեսակի թմրամիջոցների իրացման, հանցավոր գործունեության արդյունքում ստացված առանձնապես խոշոր չափերով՝ 1 մլրդ 155 մլն 518 հազար դրամի ֆինանսական միջոցների օրինականացման մեջ:
ՀՀ գլխավոր դատախազության հանձնարարությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ապահովվել է Հ.Գ.-ի տեղափոխումը Երևան:

The competent authority of Georgia has granted the motion filed by the Prosecutor General's Office of the Republic of Armenia. The wanted person was extradited to the competent authorities of Armenia
The competent authority of Georgia has granted the motion filed by the Prosecutor General's Office of the Republic of Armenia and H.G., the wanted person was extradited to the competent authorities of Armenia.
H.G. is accused of selling narcotic drugs of “Cocaine”, “Methamphetamine”, “LSD”, “Marijuana” and “MDMA” types in a particularly large amount through online store-platforms created and managed on “Telegram” since 2019, jointly with other persons, as well as legalization of particularly large amount of money—AMD 1 billion 155 million 518 thousand, obtained as a result of the sale of criminal activity.
Based on the instructions of the RA Prosecutor General’s Office, the police officers of the Ministry of Internal Affairs ensured the transfer of H.G. to Yerevan.