Վրաստանի իրավասու մարմինը բավարարել է ՀՀ գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձը հանձնվել է Հայաստանի իրավասու մարմիններին
Վրաստանի իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը և հետախուզվող անձ Հ.Գ.-ին հանձնել Հայաստանի իրավասու մարմիններին:
Հ.Գ.-ն մեղադրվում է այլ անձանց հետ համատեղ, 2019 թվականից «Telegram» հեռահաղորդակցման հավելվածում ստեղծված և կառավարվող առցանց խանութ-հարթակների միջոցով առանձնապես խոշոր չափերով «կոկաին», «մեթամֆետամին», «ԼՍԴ», «մարիխուանա» և «ՄԴՄԱ» տեսակի թմրամիջոցների իրացման, հանցավոր գործունեության արդյունքում ստացված առանձնապես խոշոր չափերով՝ 1 մլրդ 155 մլն 518 հազար դրամի ֆինանսական միջոցների օրինականացման մեջ:
ՀՀ գլխավոր դատախազության հանձնարարությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ապահովվել է Հ.Գ.-ի տեղափոխումը Երևան:

Компетентный орган Грузии удовлетворил ходатайство Генеральной прокуратуры Республики Армения. Разыскиваемое лицо передано компетентным органам Армении
Компетентный орган Грузии удовлетворил ходатайство Генеральной прокуратуры Республики Армения и экстрадировал разыскиваемое лицо Х.Г. компетентным органам Армении.
Х.Г. совместно с другими лицами обвиняются в сбыте наркотических средств типа: «кокаин», «метамфетамин», «ЛСД», «марихуана» и «МДМА» в особо крупных размерах через платформы интернет-магазинов, созданные и управляемые ими в приложении «Telegram» с 2019 года. В результате преступного деяния была отмыта сумма в особо крупном размере, 1 млрд 155 миллион 518 тысяч драмов.
По указу Генеральной прокуратуры РА сотрудники полиции МВД обеспечили транспортировку Х.Г. в Ереван.