ՀՀ գլխավոր դատախազն ու Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանն անդրադարձել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի գլխավորած պատվիրակությանը:
Գլխավոր դատախազը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ հանդիպումը նախաձեռնելու համար և ընդգծել, որ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը հանդիսանում է Դատախազության կայուն գործընկերը մի շարք ուղղություններով, այդ թվում՝ դատախազների մասնագիտական գիտելիքների և կարողությունների շարունակական զարգացման ու կատարելագործման առումով:
Այդ համատեքստում Աննա Վարդապետյանը կարևորել է հատկապես կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության և ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման ոլորտներում փորձի փոխանակման ծրագրերը, որոնց շրջանակում Դատախազության ներկայացուցիչները հնարավորություն են ունենում օտարերկրյա ուսումնական հաստատություններում անցնել վերապատրաստումներ:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ գլխավոր դատախազն ու Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանն անդրադարձ են կատարել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

RA Prosecutor General and U.S. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia referred to issues of mutual interest
Today Anna Vardapetyan Prosecutor General of the Republic of Armenia met the delegation led by Kristina Kvien, U.S. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary.
The Prosecutor General thanked the Ambassador for the meeting and highlighted that the U.S. Embassy in Armenia and the Prosecutor’s Office are long-lasting partners in several directions, including continuous development and improvement of professional knowledge and skills of prosecutors.
In this context Anna Vardapetyan especially highlighted the experience exchange programs in the field of examination of corruption crimes and confiscation of property of illicit origin in the scope whereof the representatives of the Prosecutor’s Office shall have an opportunity to complete trainings in foreign educational institutions.
During the meeting the Prosecutor General of the Republic of Armenia and U.S. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia referred to other issues of mutual interest.