ՀՀ գլխավոր դատախազն ու Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանն անդրադարձել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի գլխավորած պատվիրակությանը:
Գլխավոր դատախազը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ հանդիպումը նախաձեռնելու համար և ընդգծել, որ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը հանդիսանում է Դատախազության կայուն գործընկերը մի շարք ուղղություններով, այդ թվում՝ դատախազների մասնագիտական գիտելիքների և կարողությունների շարունակական զարգացման ու կատարելագործման առումով:
Այդ համատեքստում Աննա Վարդապետյանը կարևորել է հատկապես կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության և ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման ոլորտներում փորձի փոխանակման ծրագրերը, որոնց շրջանակում Դատախազության ներկայացուցիչները հնարավորություն են ունենում օտարերկրյա ուսումնական հաստատություններում անցնել վերապատրաստումներ:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ գլխավոր դատախազն ու Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանն անդրադարձ են կատարել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

Генеральный прокурор РА и Чрезвычайный и Полномочный Посол США в Армении обсудили вопросы, представляющие взаимный интерес
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла делегацию, возглавляемую Чрезвычайным и Полномочным Послом США в Армении Кристиной Куинн.
Генеральный прокурор поблагодарила посла за инициацию встречи и подчеркнула, что посольство США в Армении является стабильным партнером прокуратуры по ряду направлений, в том числе по постоянному развитию и совершенствованию профессиональных знаний и умений прокуроров.
В этом контексте Анна Вардапетян особо отметила программы обмена опытом в сфере расследования коррупционных преступлений и взыскании имущества незаконного происхождения, в рамках которых представители прокуратуры имеют возможность пройти стажировку в зарубежных учебных заведениях.
В ходе встречи генпрокурор РА и Чрезвычайный и Полномочный Посол США в Армении коснулись других вопросов, представляющих взаимный интерес.