Գլխավոր դատախազի տեղակալ Պողոսյանի գլխավորած պատվիրակությունը Բուխարեստում մասնակցում է կիբերհանցագործության դեմ պայքարում համագործակցությանը նվիրված կոնֆերանսին
Գլխավոր դատախազի տեղակալ Արթուր Պողոսյանի գլխավորած՝ Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությունը դեկտեմբերի 13-15-ը Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում մասնակցում է Կիբերհանցագործության դեմ պայքարում համագործակցությանը նվիրված «Օկտոպուս» համաժողովին:
Միջոցառման շրջանակում ՀՀ պատվիրակությունն այսօր մասնակցել է նաև Եվրոպական միության և Եվրոպայի խորհրդի կողմից համատեղ իրականացվող CyberEast նախագծի փակման միջոցառմանը:
Համաժողովի միջոցառումներից է Կիբերհանցագործության ռազմավարությունների վերաբերյալ տարածաշրջանային բարձրաստիճան հանդիպումը՝ նվիրված Արևելյան գործընկերության տարածաշրջանում կիբերհանցագործությունների դեմ պայքարի առաջնահերթություններին:
Միջոցառման ընթացքում ստորագրվելու է կիբերհանցագործությունների դեմ պայքարում ռազմավարական առաջնահերթությունների վերաբերյալ երկրորդ հռչակագիրը:

The delegation led by Poghosyan, Deputy Prosecutor General, participated in the conference dedicated to the cooperation in the fight against cybercrime in Bucharest
The delegation of the Republic of Armenia led by Artur Poghosyan, Deputy Prosecutor General, participated in the “Octopus” conference dedicated to the fight against Cybercrime, which took place in Bucharest, the capital of Romania from 13-15 December.
In the scope of the event the RA delegation participated in the closing conference of the CyberEast project organized by joint efforts of the European Union and European Council.
The regional high-level meeting on the strategies of Cybercrime is one of the events of the conference dedicated to the priorities of the fight against cybercrime in the Eastern partnership countries.
The second declaration on the strategic priorities of the fight against cybercrime shall be signed during the event.