Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսների հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ:
• Վահագն Պողոսյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
• Կարեն Հարությունյանը նշանակվել է ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով Արարատի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
• Վերժինե Առաքելյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Արարատի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Նարեկ Մհերյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Վահե Սամսոնյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Հռիփսիմե Ղազարյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Ռաֆայել Արսենյանը նշանակվել է Արարատի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Լոռու մարզի դատախազության ավագ դատախազ Տիգրան Քոթանջյանը փոխադրվել է Լոռու մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արագածոտնի մարզի դատախազության ավագ դատախազ Հրանտ Ասրյանը փոխադրվել է Արագածոտնի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Դավիթ Հակոբյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:

Кадровые реформы по приказу Генерального прокурора РА
Приказами Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян в ноябре-декабре в Прокуратуре произошел ряд кадровых изменений:
- Погосян Вааг назначен на должность заместителя начальника Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Республики Армения Генеральной прокуратуры, освобожден от должности заместителя прокурора административного округа Шенгавит города Ереван
- Карен Арутюнян назначен на должность заместителя военного прокурора РА, освобожден от должности заместителя военного прокурора Араратского гарнизона.
- Вержине Аракелян назначена на должность прокурора Прокуратуры города Ереван, освобождена от должности прокурора Прокуратуры Араратской области.
- Нарек Мгерян назначен прокурором административных округов Кентрон и Норк-Мараш Еревана.
- Ваге Самсонян назначен на должность старшего прокурора прокуратуры административного округа Малатия-Себастия города Ереван, освобожден от должности прокурора Прокуратуры того же административного округа.
- Рипсиме Казарян назначена на должность старшего прокурора Прокуратуры административного округа Шенгавит города Ереван, освобождена от должности прокурора Прокуратуры того же административного округа.
- Рафаэль Арсенян назначен старшим прокурором Прокуратуры Араратской области, освобожден от должности прокурора Прокуратуры той же области.
- Старший прокурор прокуратуры Лорийской области Тигран Котанджян переведен на должность прокурора прокуратуры Лорийской области.
- Грант Асрян, старший прокурор прокуратуры Арагацотнской области, переведен на должность прокурора Прокуратуры Арагацотнской области.
- Прокурор управления по преступлениям против общественной безопасности Генеральной прокуратуры Давид Акопян освобожден от занимаемой должности.
- Прокурор прокуратуры Лорийской области Сергей Серобян освобожден от занимаемой должности.
- Начальник финансово-экономического Управления прокуратуры РА Айк Мартиросян освобожден от занимаемой должности.