Գլխավոր դատախազի հրամանով՝ «նկատողություն» տեսակի տույժ է նշանակվել դատախազի նկատմամբ
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2023 թվականի նոյեմբերի 3-ի որոշման հիման վրա՝ Երևան քաղաքի դատախազությունում ինքնավար պաշտոն զբաղեցնող անձի նկատմամբ հարուցվել է կարգապահական վարույթ:
Վարույթի շրջանակում հաստատվել է, որ դատախազը խախտել է դատախազի վարքագծի կանոններն ու աշխատանքային ներքին կարգապահական կանոնները:
Մասնավորապես՝ աշխատանքային ժամերին, պարբերաբար, առանց հարգելի պատճառների, բացակայել է աշխատանքի վայրից:
Կարգապահական վարույթի արդյունքները 2023 թվականի նոյեմբերի 27-ին ուղարկվել են ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողով:
Էթիկայի հանձնաժողովի՝ 2023 թվականի նոյեմբերի 30-ի որոշմամբ հաստատվել է կարգապահական խախտման առկայությունը և դատախազի մեղավորությունը:
Գլխավոր դատախազի՝ 2023 թվականի դեկտեմբերի 1-ի հրամանով՝ Երևան քաղաքի դատախազությունում ինքնավար պաշտոն զբաղեցնող անձի նկատմամբ նշանակվել է «նկատողություն» տեսակի կարգապահական տույժ:

Приказом Генерального прокурора, прокурор привлечен к дисциплинарной ответственности в виде «выговора»
Решением Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян от 3 ноября 2023 года начато дисциплинарное производство в отношении лица, занимающего автономную должность в Прокуратуре города Ереван.
В процессе подтвердилось, что прокурор нарушил правила поведения и внутренние правила трудовой дисциплины. В частности, прокурор периодически без уважительной причины отсутствовал на рабочем месте.
27 ноября 2023 года результаты дисциплинарного производства были представлены Комиссии по этике при Генеральном прокуроре Республики Армения.
Решением Комиссии по этике от 30 ноября 2023 года было подтверждено наличие дисциплинарного нарушения и вины прокурора.
По приказу Генерального прокурора от 1 декабря 2023 года было вынесено решение о дисциплинарном взыскание в виде "выговора" в отношении лица, занимающего автономную должность в Прокуратуре города Ереван.