Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հրամաններով՝ սեպտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ:
• Ռաֆայել Մանուկյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ Արթուր Չախոյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Սաշիկ Ավետիսյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Սոնա Մարգարյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Արսեն Գևորգյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության դատախազի պաշտոնից:
• Արտակ Թադևոսյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի նոյեմբերի 16-ից:
• Գլխավոր դատախազության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Աշոտ Կոստանյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազ Արծրուն Ալեքսանյանը փոխադրվել է Շիրակի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազ Իգոր Ալավերդյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազ Արբակ Զաքարյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Արտակ Հովհաննիսյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալ Էդուարդ Հովհաննիսյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Էդգար Պողոսյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազ Տաթևիկ Խաչատրյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արման Բաղդասարյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արման Ալիխանյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Տիգրան Հակոբյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազի տեղակալ Ռոբերտ Գրիգորյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Հայկուհի Ղարիբյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ Վարդան Հարությունյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Սերգեյ Միրզոյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Շիրակի մարզի դատախազության ավագ դատախազ Դավիթ Մարտիրոսյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Գեղամ Մկրտչյանը նշանակվել է Արարատի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արսեն Մկրտչյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազ Տիգրան Առաքելյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Գրիգոր Հարությունյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Արթուր Սարգսյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի դատախազ Գոհար Ադոնցը փոխադրվել է Զինվորական կենտրոնական դատախազության կայազորների զինվորական դատախազությունների գործունեության նկատմամբ վերահսկողության բաժնի դատախազի պաշտոնին:
• Գևորգ Ավետիսյանը նշանակվել է Զինվորական կենտրոնական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Վազգեն Վարդանյանը նշանակվել է Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն բաժնի դատախազի պաշտոնից:
• Գեղարքունիքի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալ Համլետ Ադամյանը փոխադրվել է Զինվորական կենտրոնական դատախազության պետական շահերի պաշտպանության բաժնի դատախազի պաշտոնին:

Staff reforms took place in the Prosecutor's Office based on the orders of Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia, during September-November.
- Rafayel Manukyan was dismissed from the position of the Deputy Prosecutor of Yerevan city and appointed to the position of the Prosecutor of Yerevan city.
- Artur Chakhoyan was dismissed from the position of the Head of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA NSS of the Prosecutor General’s Office.
- Sashik Avetisyan was appointed to the position of the Prosecutor of the Department for Cases of Crimes against State Power of the Prosecutor General’s Office.
- Sona Margaryan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Avan and Nor Nork administrative districts and appointed to the position of the Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office.
- Arsen Gevorgyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the same Department.
- Artak Tadevosyan has been appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Department for Combating Economic Crimes of the Prosecutor General’s Office since November 16, 2023.
- Ashot Kostanyan, the Prosecutor of the Department for Crimes against Property of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan City.
- Artsrun Aleksanyan, Senior Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Deputy Prosecutor of Shirak region.
- Igor Alaverdyan, Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan City was transferred to the position of the Prosecutor of the Department of State Interests Protection of the Prosecutor General’s Office.
- Arbak Zakaryan, Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan city was transferred to the position of the Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office.
- Artak Hovhannisyan was appointed to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Erebuni and Nubarashen Administrative districts of Yerevan city.
- Eduard Hovhannisyan, Deputy Prosecutor of Kotayk region was transferred to the position of the Deputy Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Ajapnyak and Davtashen Administrative districts of Yerevan city.
- Edgar Poghosyan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Avan and Nor-Nork Administrative districts of Yerevan city was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shengavit Administrative district of Yerevan city.
- Tatevik Khachatryan, Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shengavit Administrative district of Yerevan city was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan city.
- Arman Baghdasaryan was appointed to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Malatia-Sebastia Administrative District of Yerevan city.
- Arman Alikhanyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative districts of Yerevan city and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of the same Administrative districts.
- Tigran Hakobyan was appointed to the position of the Deputy Prosecutor of Shengavit Administrative district of Yerevan city.
- Robert Grigoryan, Deputy Prosecutor of Ajapnyak and Davtashen Administrative Districts of Yerevan city was transferred to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shengavit Administrative district of Yerevan city.
- Haykuhi Gharibyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork-Marash Administrative districts of Yerevan city and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of the same Administrative districts.
- Vardan Harutyunyan was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Erebuni and Nubarashen Administrative districts.
- Sergey Mirzoyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Ajapnyak and Davtashen Administrative Districts.
- Davit Martirosyan was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shirak region.
- Gegham Mkrtchyan was appointed to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Ararat region.
- Arsen Mkrtchyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Gegharkunik region and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s office of the same region.
- Tigran Arakelyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kotayk region.
- Grigor Harutyunyan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork-Marash Administrative districts of Yerevan city was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kotayk region.
- Artur Sargsyan, Prosecutor of the Yerevan Garrison Military Prosecutor’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s office of Kotayk region.
- Gohar Adonts, Prosecutor of the Division for Supervision over the Investigation of Especially Important Cases against Military Service of the Central Military Prosecutor’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of the Division for Supervision of the Activities of the Prosecutor’s Office of Military Garrisons of the Central Military Prosecutor’s Office.
- Gevorg Avetisyan was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the Division for Supervision over the Investigation of Especially Important Cases against Military Service of the Central Military Prosecutor’s Office and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Central Military Prosecutor’s Office.
- Vazgen Vardanyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Division for Supervision over the Investigation of Especially Important Cases against Military Service of the Central Military Prosecutor’s Office and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the same Division.
- Hamlet Adamyan, Deputy Prosecutor of Gegharkunik Garrison Military Prosecutor’s Office was transferred and appointed to the position of the Prosecutor of State Interests Protection Division of the Central Military Prosecutor’s Office.