Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հրամաններով՝ սեպտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ:
• Ռաֆայել Մանուկյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ Արթուր Չախոյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Սաշիկ Ավետիսյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Սոնա Մարգարյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Արսեն Գևորգյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության դատախազի պաշտոնից:
• Արտակ Թադևոսյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի նոյեմբերի 16-ից:
• Գլխավոր դատախազության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Աշոտ Կոստանյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազ Արծրուն Ալեքսանյանը փոխադրվել է Շիրակի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազ Իգոր Ալավերդյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազ Արբակ Զաքարյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Արտակ Հովհաննիսյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալ Էդուարդ Հովհաննիսյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Էդգար Պողոսյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազ Տաթևիկ Խաչատրյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արման Բաղդասարյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արման Ալիխանյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Տիգրան Հակոբյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազի տեղակալ Ռոբերտ Գրիգորյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Հայկուհի Ղարիբյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ Վարդան Հարությունյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Սերգեյ Միրզոյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Շիրակի մարզի դատախազության ավագ դատախազ Դավիթ Մարտիրոսյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Գեղամ Մկրտչյանը նշանակվել է Արարատի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արսեն Մկրտչյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազ Տիգրան Առաքելյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Գրիգոր Հարությունյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Արթուր Սարգսյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի դատախազ Գոհար Ադոնցը փոխադրվել է Զինվորական կենտրոնական դատախազության կայազորների զինվորական դատախազությունների գործունեության նկատմամբ վերահսկողության բաժնի դատախազի պաշտոնին:
• Գևորգ Ավետիսյանը նշանակվել է Զինվորական կենտրոնական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Վազգեն Վարդանյանը նշանակվել է Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն բաժնի դատախազի պաշտոնից:
• Գեղարքունիքի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալ Համլետ Ադամյանը փոխադրվել է Զինվորական կենտրոնական դատախազության պետական շահերի պաշտպանության բաժնի դատախազի պաշտոնին:

Кадровые изменения приказами генерального прокурора
Приказами Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян в сентябре-ноябре в Прокуратуре произошел ряд кадровых изменений:
• Рафаель Манукян назначен на должность прокурора города Еревана освобожден с должности заместителя прокурора города Еревана
• Начальник управления по надзору за законностью досудебного производства Службы национальной безопасности Генеральной прокуратуры РА Артур Чахоян освобожден от занимаемой должности.
•  Сашик Аветисян назначен на должность прокурора Управления по делам преступлений против государственной власти Генеральной прокуратуры.
• Сона Маргарян назначена на должность прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Генеральной прокуратуры Республики Армения, освобождена с должности прокурора прокуратуры административных районов Аван и Нор Норк города Еревана.
• Арсен Геворгян назначен на должность старшего прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Генеральной прокуратуры Республики Армения, освобожден от должности прокурора того же отдела.
•  Артак Тадевосян назначен на должность старшего прокурора Управления по делам о преступлениях против экономической деятельности Генеральной прокуратуры с 16 ноября 2023 года.
• Ашот Костанян прокурор Управления по преступлениям против собственности Генеральной прокуратуры переведен на должность старшего прокурора прокуратуры Еревана
• Старший прокурор Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Генеральной прокуратуры Республики Армения Арцрун Алексанян переведен на должность заместителя прокурора Ширакской области
•  Игорь Алавердян, старший прокурор Прокуратуры города Ереван, переведен на должность прокурора Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры.
• Старший прокурор Прокуратуры города Ереван, Арбак Закарян переведен на должность прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Генеральной прокуратуры Республики Армения
• Артак Ованнисян назначен на должность прокурора прокуратуры административных районов Эребуни и Нубарашен г.Ереван.
• Заместитель прокурора марза Котайкск Эдуард Оганесян переведен на должность заместителя прокурора административных районов Ачапняк и Давташен города Ереван.
• Прокурор Прокуратуры административных районов Аван и Нор Норк города Ереван Эдгар Погосян переведен на должность прокурора Прокуратуры административного района Шенгавит города Ереван
• Старший прокурор Прокуратуры административного района Шенгавит города Ереван Татевик Хачатрян переведена на должность прокурора Прокуратуры города Ереван.
• Арман Багдасарян назначен на должность прокурора прокуратуры административного округа Малатия-Себастия Еревана.
• Арман Алиханян назначен на должность старшего прокурора прокуратуры административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун города Ереван, освобожден от должности прокурора прокуратуры тех же административных районов.
• Тигран Акопян назначен на должность заместителя прокурора Прокуратуры административного района Шенгавит города Ереван.
• Роберт Григорян, заместитель прокурора административных районов Ачапняк и Давташен города Ереван, переведен на должность старшего прокурора Прокуратуры административного района Шенгавит города Ереван.
• Айкуи Гарибян назначена на должность старшего прокурора Прокуратуры административных округов Кентрон и Норк-Мараш Еревана, освобождена от должности прокурора Прокуратуры тех же административных округов.
• Вардан Арутюнян Старший прокурор Прокуратуры административных районов Эребуни и Нубарашен Еревана освобожден от занимаемой должности.
• Сергей Мирзоян прокурор Прокуратуры административных районов Ачапняк и Давташен г. Ереван освобожден от занимаемой должности.
• Старший прокурор прокуратуры Ширакской области Давид Мартиросян освобожден от должности.
• Гегам Мкртчян назначен прокурором прокуратуры марза Арарат.
• Арсен Мкртчян назначен старшим прокурором Прокуратуры Гегаркуникской области, освобожден от должности прокурора Прокуратуры того же региона.
• Прокурор прокуратуры Котайкской области Тигран Аракелян освобожден от занимаемой должности.
• Григор Арутюнян, прокурор административных округов Кентрон и Норк-Мараш Еревана, переведен на должность прокурора прокуратуры Котайкского марза
• Прокурор военной Прокуратуры Ереванского гарнизона Артур Саргсян переведен на должность прокурора Прокуратуры Котайкского марза
• Гоар Адонц, прокурор отдела по надзору за расследованием особо важных дел против военной службы Центральной военной прокуратуры, переведена на должность прокурора отдела контроля за деятельностью военных гарнизонов Центральной военной прокуратуры.
• Геворг Аветисян назначен на должность старшего прокурора Центральной военной прокуратуры после освобождения от должности старшего прокурора отдела по надзору за расследованием особо важных дел против военной службы Центральной военной прокуратуры.
• Вазген Варданян назначен на должность старшего прокурора отдела по надзору за расследованием особо важных дел против военной службы Центральной военной прокуратуры, освобожден от должности прокурора того же отдела.
• Заместитель военного прокурора Гегаркуникского гарнизона Гамлет Адамян переведен на должность прокурора отдела защиты государственных интересов Центральной военной прокуратуры.