Գլխավոր դատախազի հրամանով՝ «նկատողություն» տեսակի տույժ է նշանակվել դատախազի նկատմամբ
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2023 թվականի հոկտեմբերի 4-ի որոշման հիման վրա՝ Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնում ինքնավար պաշտոն զբաղեցնող անձի նկատմամբ հարուցվել է կարգապահական վարույթ:
Վարույթի շրջանակում հաստատվել է, որ դատախազը խախտել է դատախազի վարքագծի կանոններն ու աշխատանքային ներքին կարգապահական կանոնները: Մասնավորապես՝ աշխատանքային ժամերին, պարբերաբար, առանց հարգելի պատճառների, բացակայել է աշխատանքի վայրից:
Կարգապահական վարույթի արդյունքները 2023 թվականի հոկտեմբերի 30-ին ուղարկվել են ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողով:
Էթիկայի հանձնաժողովի 2023 թվականի հոկտեմբերի 31-ի որոշմամբ հաստատվել է կարգապահական խախտման առկայությունը և դատախազի մեղավորությունը:
Գլխավոր դատախազի՝ 2023 թվականի նոյեմբերի 1-ի հրամանով՝ Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնում ինքնավար պաշտոն զբաղեցնող անձի նկատմամբ նշանակվել է «նկատողություն» տեսակի կարգապահական տույժ:

Согласно приказу Генерального прокурора, прокурор был привлечен к дисциплинарной ответственности в виде «выговора»
Согласно решению Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян от 4 октября 2023 года было начато дисциплинарное производство в отношении лица, занимающего автономную должность в отделе по надзору за расследованием особо важных дел против военной службы подразделения Центральной военной прокуратуры.
В ходе процесса подтвердилось, что прокурор нарушил правила поведения и внутренние правила трудовой дисциплины. В частности, прокурор периодически без уважительной причины отсутствовал на рабочем месте.
30 октября 2023 года результаты дисциплинарного производства были представлены Комиссии по этике при Генеральном прокуроре Республики Армения.
Решением Комиссии по этике от 31 октября 2023 года было подтверждено наличие дисциплинарного нарушения и вины прокурора.
По приказу Генерального прокурора от 1 ноября 2023 года было вынесено решение о дисциплинарном взыскание в виде "выговора" в отношении лица, занимающего автономную должность в отделе по надзору за расследованием особо важных дел против военной службы подразделения Центральной военной прокуратуры.