ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի նախկին դեկանը ստացել է ավելի քան 2 մլն դրամ կաշառք. դատախազը գործն ուղարկել է դատարան
2000 թվականից մինչև 2023 թվականի հունիսի 30-ը Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի դեկանի պաշտոնը զբաղեցրած Հ.Ս.-ն, 2023 թվականի փետրվար ամսին, ԵՊՀ նույն ֆակուլտետի դոցենտ Գ.Տ.-ի, դեկանի տեղակալ Ա.Ն.-ի հետ խմբի կազմում, 6 ուսանողի օգտին ապօրինի գործողություն կատարելու և հովանավորչության համար պահանջել և ստացել են շուրջ 2 մլն 300 հազար դրամ կաշառք:
Դատախազը 2023 թվականի սեպտեմբերի 28-ին հանրային քրեական հետապնդում է հարուցել Ֆակուլտետի նախկին դեկան Հ.Ս.-ի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով (չորս դրվագ), նույն հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով, նույն հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կետերով (մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից խոշոր չափերով կաշառք ստանալը՝ կաշառք տվողի կամ նրա մատնանշած անձի օգտին թողտվության կամ հովանավորչության կամ այլ ապօրինի գործողության կամ անգործության համար), դեկանի տեղակալ Ա.Ն.-ի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կետերով, դոցենտ Գ.Տ.-ի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով (4 դրվագ) և քաղաքացի Պ.Հ.-ի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 436-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով (խոշոր չափերով կաշառք տալը՝ իր կամ իր մատնանշած անձի օգտին պաշտոնատար անձի կողմից թողտվության կամ հովանավորչության կամ այլ ապօրինի գործողության կամ անգործության համար):
Դատախազը 2023 թվականի հոկտեմբերի 5-ին հաստատել է մեղադրական եզրակացությունը և վարույթի նյութերի հետ հանձնել Հակակոռուպցիոն դատարան:
2023 թվականի հոկտեմբերի 11-ին ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից միջնորդագիր է հասցեագրվել «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի ռեկտորին՝ առաջարկելով քննարկման առարկա դարձնել Ֆակուլտետի համապատասխան աշխատակիցներին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը, ինչպես նաև նրանց կողմից իրենց պարտականությունների կատարումը շարունակելու նպատակահարմարությունը:

Бывший декан Факультета экономики и управления ЕГУ получил взятку в размере 2 миллионов AMD: прокурор направил дело в суд.
Г.С., занимавший должность декана Ереванского государственного университета Факультета «экономики и управления» с 2000 года по 30 июня 2023 года, с составе группы совместно с Г.Т., доцентом другого факультета, и А.Н., заместителем декана, потребовали и получили в феврале 2023 года взятку вразмере 2 миллиона 300 тысяч драм у 6 студентов в обмен на покровительство.
28 сентября 2023 года прокурор инициировал публичное уголовное преследование в отношении Г.С., бывшего декана в соответствии с пунктами 1 и 3 части 2 статьи 435 (4 эпизода), пунктом 3 части 2 той же статьи и пунктами 1, 2 и 3 части 2 той же статьи Уголовного кодекса, в отношении А.Н., заместителя декана по пунктам 1, 2 и 3 части 2 статьи 435 Уголовного кодекса, в отношении Г.Т., доцента, по пунктам 1 и 3 части 2 статьи 435 Уголовного кодекса (4 эпизода) и в отношении гражданина П.Н. по пунктам 2 и 3 части 2 статьи 436 Уголовного кодекса.
5 октября 2023 года прокурор утвердил обвинительное заключение и направил его в Антикоррупционный суд с материалами дела.
11 октября 2023 года Генеральный прокурор Республики Армения направил письменное ходатайство ректору учебного заведения "Ереванский государственный университет", с предложением рассмотреть привлечение сотрудников факультета к дисциплинарной ответственности, а также вопрос целесообразность продолжения их трудовой деятельности в стенах заведения.