Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2023 թվականի սեպտեմբերի 15-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային նշանակումներ և փոփոխություններ:
- Հայկ Հովհաննիսյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից:
- Վիլլի Կալաչյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության դատախազի պաշտոնից:
- Լեռնիկ Ստեփանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի սեպտեմբերի 18-ից:
- Հայկ Մանասյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
- Խորեն Մեջլումյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի սեպտեմբերի 18-ից:
- Գագիկ Այվազյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազ՝ ազատվելով մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
- Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ Հայկանուշ Բաղդասարյանը 2023 թվականի հոկտեմբերի 2-ից փոխադրվել է Սյունիքի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:

Staff reforms according to the order of the Prosecutor General of the Republic of Armenia
September 15, 2023, staff reform took place in the Prosecutor's Office based on the order of Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia,
• Hayk Hovhannisyan was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the Department for Special Assignments adjacent to the RA Prosecutor General and appointed to the position of the Deputy Head of the same department.
• Villi Kalachyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Department for Combating Economic Crimesof the General Prosecutor's Office of the Republic of Armenia and appointed to the position  of the Deputy Head of the same department.
• Lernik Stepanyan was appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Department for Special Assignments adjacent to the RA Prosecutor General from September 18, 2023.
• Haik Manasyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of the city of Yerevan and appointed to the position of the Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office of the Republic of Armenia.
• Khoren Mejlumyan was appointed to the position of the Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office of the Republic of Armenia from September 18, 2023.
• Gagik Ayvazyan was  dismissed from the position of the Deputy Prosecutor of Gegharkunik region and appointed to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Gegharkunik region.
• Haikanush Baghdasaryan, Deputy Head of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office of the RA, was transferred to the position of Deputy Prosecutor of Syunik region from October 2, 2023.