Դատախազությունը Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախկին նախագահից պահանջում է բռնագանձել 8 անշարժ գույք և շուրջ 1 մլրդ դրամ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2023 թվականի օգոստոսի 24-ին վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախկին նախագահ Ռ.Ն.-ից և նրա հետ փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել մասնավորապես՝
• 8 անշարժ գույք Երևան քաղաքում, 3 տրանսպորտային միջոց, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքը՝ ավելի քան 1 մլրդ 430 մլն դրամ.

The Prosecutor’s Office requires to confiscate 8 immovable properties and about AMD 1 billion from the former Chairman of the Public Service Regulation Commission
On August 24, 2023 the Anti-corruption court accepted the statement of claim regarding the confiscation of property of illicit origin into the proceedings.
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office submitted a claim to the court on confiscating from R.N., former Chairman of the Public Service Regulation Commission and persons related to him in favor of the Republic of Armenia, particularly
• 8 immovable properties in the city of Yerevan, 3 transportation means and where impossible, the average market value thereof, more than AMD 1 billion 430 million;