Դատախազությունը Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախկին նախագահից պահանջում է բռնագանձել 8 անշարժ գույք և շուրջ 1 մլրդ դրամ
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2023 թվականի օգոստոսի 24-ին վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախկին նախագահ Ռ.Ն.-ից և նրա հետ փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել մասնավորապես՝
• 8 անշարժ գույք Երևան քաղաքում, 3 տրանսպորտային միջոց, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքը՝ ավելի քան 1 մլրդ 430 մլն դրամ.

Прокуратура требует конфисковать у бывшего председателя Комиссии по регулированию общественных услуг 8 объектов недвижимости и около 1 млрд драмов
Антикоррупционный суд РА 24 августа 2023 принял иск о конфискации имущества, имеющего незаконное происхождение.
Управление по конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры представило в суд требование о конфискации у бывшего председателя Комиссии по регулированию общественных услуг Р.Н.-а и связанных с ним лиц, в пользу Республики Армения, в частности:
• 8 объектов недвижимости в г. Ереван, 3 транспортных средства, а в случае невозможности- их среднюю рыночную стоимость, которая составляет более 1 миллиарда 430 миллионов драмов.