Գլխավոր դատախազի տեղակալն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հակակոռուպցիոն հարցերով փորձագետին
Գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալ Սրբուհի Գալյանը սեպտեմբերի 14-ին ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հակակոռուպցիոն հարցերով փորձագետ Ալիս Ֆրենչին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Գլխավոր դատախազության՝ հակակոռուպցիոն ոլորտում իրականացվող գործառույթներին, լիազորությունների շրջանակին, միջազգային իրավապահ կառույցների հետ փոխգործակցությանը, կոռուպցիոն գործերի քննության մարտահրավերներին, ինչպես նաև հակակառուպցիոն ոլորտում արձանագրված հաջողության պատմություններին:
Այս համատեքստում, ի թիվս այլնի՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալն առանձնացրել է ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման ոլորտում արձանագրված հաշտության երեք համաձայնությունները, որոնց արդյունքում Հայաստանի Հանրապետությանն է վերադարձվել շուրջ 5 մլն դոլար արժողության գույք:
Հանդիպման ընթացքում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հետ փոխգործակցությունը խորացնելու պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել:

Deputy Prosecutor General met with the IMF Anti-corruption Sector Expert
On September 14, Srbuhi Galyan, Deputy Prosecutor General coordinating the functions of confiscation of property of illicit origin, met with Alice French, IMF Anti-corruption sector expert.
During the meeting reference was made to the functions of the Prosecutor General’s Office in the field of anti-corruption, the scope of its powers, cooperation with international legal organizations, challenges of examination of corruption cases, as well as success stories in the anti-corruption sector.
In this context, among other things, the Deputy Prosecutor General highlighted 3 reconciliation agreements reached in the field of confiscation of property of illicit origin as a result whereof, property with the value of USD 5 million was returned to the Republic of Armenia.
During the meeting they reached an agreement on deepening the cooperation with International Monetary Fund.