Գլխավոր դատախազի տեղակալն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հակակոռուպցիոն հարցերով փորձագետին
Գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալ Սրբուհի Գալյանը սեպտեմբերի 14-ին ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հակակոռուպցիոն հարցերով փորձագետ Ալիս Ֆրենչին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Գլխավոր դատախազության՝ հակակոռուպցիոն ոլորտում իրականացվող գործառույթներին, լիազորությունների շրջանակին, միջազգային իրավապահ կառույցների հետ փոխգործակցությանը, կոռուպցիոն գործերի քննության մարտահրավերներին, ինչպես նաև հակակառուպցիոն ոլորտում արձանագրված հաջողության պատմություններին:
Այս համատեքստում, ի թիվս այլնի՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալն առանձնացրել է ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման ոլորտում արձանագրված հաշտության երեք համաձայնությունները, որոնց արդյունքում Հայաստանի Հանրապետությանն է վերադարձվել շուրջ 5 մլն դոլար արժողության գույք:
Հանդիպման ընթացքում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հետ փոխգործակցությունը խորացնելու պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել:

Заместитель генерального прокурора приняла эксперта по антикоррупционным вопросам Международного валютного фонда
Заместитель генерального прокурора РА, координирующая область функций, направленных на взыскание имущества незаконного происхождения, Србуи Галян, 14 сентября приняла эксперта по антикоррупционным вопросам Международного валютного фонда, Элис Френч.
В ходе встречи были затронуты функции Генеральной прокуратуры, а именно: антикоррупционные меры, объем полномочий, взаимодействие с международными правоохранительными структурами, проблемы расследования коррупционных дел, а также истории успеха, зафиксированные в сфере борьбы с коррупцией.
В этом контексте, среди прочего, заместитель Генерального прокурора РА выделилa три соглашения, зафиксированных в сфере конфискации имущества незаконного происхождения, в результате которых в республику было возвращено имущество на сумму около 5 миллионов долларов.