Կադրային փոփոխություններ՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամաններով
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2023 թվականի սեպտեմբերի 6-ի և 7-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ:
- Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազ Գևորգ Գևորգյանը 2023 թվականի սեպտեմբերի 8-ից փոխադրվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնին:
- Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազ Վիգեն Միլիտոնյանը 2023 թվականի սեպտեմբերի 8-ից փոխադրվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազի պաշտոնին:
- Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազի տեղակալ Վահագն Պողոսյանը 2023 թվականի սեպտեմբերի 8-ից գործուղվել է Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազի թափուր հաստիքին՝ մինչև սույն թվականի դեկտեմբերի 11-ը` ներառյալ:
- Գառնիկ Մարգարյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնից:
- Արմեն Կարեյանը նշանակվել է Արմավիրի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:

Кадровые изменения приказами генерального прокурора РА
Приказами генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян от 6 и 7 сентября 2023 года в Прокуратуре произошли кадровые изменения:
* Прокурор административного района Шенгавит г. Еревана Геворг Геворгян с 8 сентября 2023 года переведен на должность прокурора административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун г. Еревана.
* Прокурор административных районов Аван и Нор Норк Виген Милитонян с 8 сентября 2023 года переведен на должность прокурора административного района Шенгавит города Еревана.
* Заместитель прокурора административного района Шенгавит города Еревана Ваагн Погосян с 8 сентября 2023 года командирован на вакантную должность старшего прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Генеральной прокуратуры до 11 декабря 2023 года включительно.
* Гарник Маргарян назначен на должность старшего прокурора Прокуратуры административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана, освободившись от должности прокурора прокуратуры тех же административных районов.
* Армен Кареян назначен на должность старшего прокурора Прокуратуры Армавирской области, освободившись от должности прокурора Прокуратуры Армавирской области.