Պետությանը պատճառված վնասի վերականգնում, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձում․Երիտասարդ առաջնորդների հակակոռուպցիոն դպրոցի ունկնդիրներն այցելել են Գլխավոր դատախազություն
Գլխավոր դատախազությունը հուլիսի 14-ին հյուրընկալել է Երիտասարդ առաջնորդների հակակոռուպցիոն դպրոցի 9-րդ հոսքի ունկնդիրներին:
Գլխավոր դատախազության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Էդգար Արսենյանն ունկնդիրներին ներկայացրել է Դատախազության լիազորությունների շրջանակը՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում, համակարգի առաջնահերթությունները, խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղղությունները:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործընթացին, կոռուպցիոն գործերով պետությանը պատճառված վնասի վերականգնման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին, կոռուպցիոն երևույթների վերաբերյալ անանուն հաղորդում ներկայացնելու ազդարարման հարթակին:

Remedy of the damage caused to the state, confiscation of property of illegal origin. Students of the Anti-Corruption School of Young Leaders visited the Prosecutor General's Office
On July 14, the Prosecutor General's Office hosted the 9th stream students of the Young Leaders Anti-Corruption School.
Edgar Arsenyan, Arcting Head of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office presented to the students the scope of powers of the Prosecutor's Office in the field of combating corruption, the priorities of the system, problems and directions for their solution.
During the meeting, reference was also made to the process of confiscation of property of illegal origin, the works being carried out in the direction of restoring the damage caused to the state, the whistle-blowing platform for submitting anonymous reports on corruption.