Պետությանը պատճառված վնասի վերականգնում, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձում․Երիտասարդ առաջնորդների հակակոռուպցիոն դպրոցի ունկնդիրներն այցելել են Գլխավոր դատախազություն
Գլխավոր դատախազությունը հուլիսի 14-ին հյուրընկալել է Երիտասարդ առաջնորդների հակակոռուպցիոն դպրոցի 9-րդ հոսքի ունկնդիրներին:
Գլխավոր դատախազության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Էդգար Արսենյանն ունկնդիրներին ներկայացրել է Դատախազության լիազորությունների շրջանակը՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում, համակարգի առաջնահերթությունները, խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղղությունները:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործընթացին, կոռուպցիոն գործերով պետությանը պատճառված վնասի վերականգնման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին, կոռուպցիոն երևույթների վերաբերյալ անանուն հաղորդում ներկայացնելու ազդարարման հարթակին:

Возмещение ущерба, причиненного государству, конфискация имущества незаконного происхождения. Студенты Антикоррупционной школы молодых лидеров посетили Генеральную прокуратуру
14 июля в Генеральной прокуратуре состоялся 9-й поток учащихся Антикоррупционной школы молодых лидеров.
Эдгар Арсенян, исполняющий обязанности начальника отдела по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Генеральной прокуратуры РА представил студентам объем полномочий прокуратуры в сфере борьбы с коррупцией, приоритеты системы, проблемы и направления их решения.
В ходе встречи также упоминался процесс конфискации имущества незаконного происхождения, проводимые работы в направлении возмещения ущерба, причиненного государству, информационная площадка для подачи анонимных сообщений о фактах коррупции.