Ստեփանավանի սոցիալական ծառայությունների տարածքային գործակալության նախկին պետն ու աշխատակիցները հափշտակել են 245 մլն դրամ․ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում
Լոռու մարզպետարանի Ստեփանավանի սոցիալական ծառայությունների տարածքային գործակալության նախկին պետ Ա.Ղ.-ն Գործակալության աշխատակիցներ Ա.Գ.-ի, Ա.Ք.-ի, Խ.Ռ.-ի, Հ.Ս.-ի հետ նախնական համաձայնությամբ, առանց Ստեփանավան համայնքի և հարակից բնակավայրերի մի շարք բնակիչների գիտության, վերջիններիս ընտանիքներին ձևականորեն ընդգրկել է անապահովության գնահատման համակարգում:
Քննչական կոմիտեում քննվող քրեական վարույթով պարզվել է, որ Գործակալության նախկին պետ Ա.Ղ.-ն Գործակալության աշխատակիցներ Ա.Գ.-ի, Ա.Ք.-ի, Խ.Ռ.-ի, Հ.Ս.-ի հետ նախնական համաձայնությամբ, անապահովության գնահատման համակարգում վերոնշյալ ընտանիքներին վերաբերող սոցիալ-տնտեսական պայմանների վերաբերյալ ներառել է նպաստի իրավունք տվող ոչ հավաստի, կեղծ տեղեկություններ, որի արդյունքում պետական բյուջեից ստացված նպաստի գումարներից խարդախությամբ հափշտակել են 245 մլն 313 հազար 500 դրամ։
2023 թվականի հուլիսի 13-ին հսկող դատախազը Ա.Ղ.-ի, Ա.Գ.-ի, Ա.Ք.-ի, Խ.Ռ.-ի, Հ.Ս.-ի նկատմամբ հարուցել է հանրային քրեական հետապնդում` Քրեական օրենսգրքի 255-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (խոշոր չափերով խարդախություն) և 457-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (փաստաթղթեր կեղծելը, կեղծ փաստաթղթեր իրացնելը, պատրաստելը կամ օգտագործելը)։

The former Head and employees of the Stepanavan Territorial Agency of Social Services illegally took 245 million AMD. Public criminal prosecution was initiated
A.Gh., the former Head of the Stepanavan Territorial Agency of Social Services of Lori Regional Governor’s Office, with prior agreement with the agency's employees A.Gh., A.K., Kh.R., H.S., without awareness of Stepanavan and neighboring settlements’ residents, formally included their families in the insecurity assessment system.
According to the criminal proceedings examined by the Investigative Committee, it was found that A.K., the former Head of the Agency with prior agreement with the Agency's employees A.G., A.K., K.R., H.S., included not valid data regarding the social-economic conditions of the above-mentioned families in the insecurity assessment system giving the right to unemployment benefits, as a result of which 245 million 313 thousand 500 AMD was fraudulently stolen from the unemployment benefit amounts received from the state budget.