Դատախազությունը հարուցել է պետական շահերի պաշտպանության 9 հայց՝ 128 մլն 463 հազար դրամի բռնագանձման պահանջով. ամփոփվել են 2023 թվականի 1-ին կիսամյակի արդյունքները
2023 թվականի 1-ին կիսամյակի ընթացքում Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության կողմից քաղաքացիական դատավարության կարգով հարուցվել է պետական շահերի պաշտպանության 9 հայց՝ 128 մլն 463 հազար դրամի բռնագանձման պահանջով:
Վարչական դատավարության կարգով հարուցվել է 144 հայց՝ պետական և համայնքային շահերի խախտումներով վարչական մարմինների ակտերն առոչինչ կամ անվավեր ճանաչելու և դրանց հետևանքները վերացնելու պահանջով:
Ուսումնասիրությունների արդյունքներով ՀՀ քննչական մարմիններին ներկայացվել է հանցանքի մասին 34 հաղորդում, որոնցով պատճառված ընդհանուր վնասը կազմել է շուրջ 10 մլրդ 44 մլն 521 հազար դրամ:

The Prosecutor's Office initiated 9 lawsuits for the protection of state interests, with the demand for confiscation of 128 million 463 thousand AMD: the results of the 1st semester of 2023 have been summarized
During the 1st semester of 2023, the Department of State Interests Protection of the Prosecutor General's Office initiated 9 lawsuits for the protection of state interests under civil proceedings with the demand for confiscation of 128 million 463 thousand AMD.
144 lawsuits have been filed under administrative procedure with the request to void or annul the acts of administrative bodies in violation of state and community interests, to eliminate consequences thereof.
According to the results of the examinations, 34 reports about the crime were submitted to the investigative bodies of the Republic of Armenia, with total damage of over 10 billion 44 million 521 thousand AMD caused thereby.