Դատախազներն ու Դատախազության աշխատակիցները պարգևատրվել են
Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Դատախազության կազմավորման 105-ամյակի և Դատախազության աշխատողի օրվա առթիվ պաշտոնեական պարտականությունները գերազանց կատարելու համար մի խումբ դատախազների պարգևատրել է «Հայաստանի Հանրապետության դատախազության 105-ամյակ հոբելյանական մեդալով», «Հայաստանի Հանրապետության դատախազություն» կրծքանշանով, հուշանվեր ժամացույցով: Գլխավոր դատախազի հրամաններով մի խումբ դատախազների, Դատախազության աշխատակիցների հայտարարվել է շնորհակալություն, մեկ դատախազի շնորհվել է արտահերթ դասային աստիճան:
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հրամանով «Ծովակալ Իսակով» մեդալով է պարգևատրվել Զինվորական կենտրոնական դատախազության կայազորների զինվորական դատախազությունների գործունեության նկատմամբ վերահսկողության բաժնի ավագ դատախազ Արամ Ամիրյանը: «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալով պարգևատրվել են Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված ՀԿԳ քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի ավագ դատախազ Հայկ Ռափյանը, նույն բաժնի դատախազներ Գրիգոր Մղդեսյանը և Գոհար Ադոնցը, Զինվորական կենտրոնական դատախազության կայազորների զինվորական դատախազությունների գործունեության նկատմամբ վերահսկողության բաժնի ավագ դատախազ Արմինե Հարությունյանը և նույն բաժնի դատախազ Ալինա Թումանյանը, Երևանի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալ Էդգար Շահումյանը և դատախազ Նարեկ Ավետիսյանը, Սևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Արծրուն Խաչատրյանը և Գորիսի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Պետրոս Հարությունյանը:
ՀՀ ոստիկանության պետ-Ներքին գործերի նախարարի տեղակալի հրամանով «Համագործակցության ամրապնդման համար» մեդալով են պարգևատրվել Գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ Շուշանիկ Իսրայելյանը և վարչության դատախազ Հրանտ Ներսիսյանը, Գլխավոր դատախազության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Նարեկ Խաչատրյանը, Գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Մարատ Հակոբյանը, Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ Նարեկ Թոփուզյանը և Գեղարքունիքի մարզի դատախազության դատախազ Արսեն Մկրտչյանը:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արմեն Աբազյանի հրամանով արժեքավոր նվեր՝ ժամացույցով, պարգևատրվել են Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Արմեն Օսեյանը և Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության դատախազ Վահե Սամսոնյանը: Պատվոգրով են պարգևատրվել նաև Գլխավոր դատախազության տնտեսական գորունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Լալա Առաքելյանը,Գլխավոր դատախազության պատիժների և հարկադրանքի այլ միջոցների կիրառման օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազ Արթուր Զաքարյանը, Գլխավոր դատախազության ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինկանության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Վարդան Պողոսյանը և Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազ Ծովակ Մնացականյանը:

Награждены прокуроры и сотрудники прокуратуры
По случаю 105-летия основания Прокуратуры и дня работника Прокуратуры Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян наградила группу прокуроров медалью «105-летие Прокуратуры Республики Армения», нагрудным знаком «Прокуратура Республики Армения» и сувенирными часами за отличное выполнение своих служебных обязанностей. Приказами Генерального прокурора группе прокуроров, работникам прокуратуры объявлена благодарность, одному прокурору присвоен внеочередной классный чин.
Приказом министра обороны Сурена Папикяна медалью «Адмирал Исаков» награжден старший прокурор отдела контроля за деятельностью военных гарнизонов Центральной военной прокуратуры Арам Амирян. Медалью «За боевое сотрудничество» награждены старший прокурор отдела по надзору за расследованием особо важных дел гарнизонов Центральной военной прокуратуры Айк Рапян, прокуроры того же отдела Григор Мгдесян и Гоар Адонц, старший прокурор отдела контроля за деятельностью военных гарнизонов Центральной военной прокуратуры Армине Арутюнян и прокурор того же отдела Алина Туманян, заместитель военного прокурора Ереванского гарнизона Эдгар Шаумян и Военной прокуратуры Ереванского гарнизона Нарек Аветисян, военный прокурор Военной прокуратуры Севанского гарнизона Арцрун Хачатрян и прокурор Военной прокуратуры Горисского гарнизона Петрос Арутюнян.
Приказом начальника Полиции РА - заместителя министра внутренних дел медалью «За укрепление сотрудничества» награждены заместитель начальника Управления по делам преступлений против человека Шушаник Исраелян, и старший прокурор Управления по преступлениям против собственности Нарек Хачатрян, старший прокурор Управления по преступлениям против здоровья населения Марат Акобян, старший прокурор Прокуратуры административных округов Аван и Нор-Норк Нарек Топузян и прокурор Прокуратуры Гегаркуникской области Арсен Мкртчян.
Приказом директора Службы национальной безопасности РА Армена Абазяна старший прокурор отдела по преступлениям против государственной власти Армен Осеян и прокурор Прокуратуры административного округа Малатия-Себастия Ваге Самсонян были награждены ценным подарком – часами.
Старший прокурор Управления по преступлениям экономической направленности Генеральной прокуратуры Лала Аракелян, старший прокурор Управления по надзору за законностью исполнения наказаний и иных мер принуждения Артур Закарян, прокурор по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности РА Вардан Погосян, и старший прокурор Прокуратуры города Еревана Цовак Мнацаканян, также были награждены грамотами.