Դատախազներն ու Դատախազության աշխատակիցները պարգևատրվել են
Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Դատախազության կազմավորման 105-ամյակի և Դատախազության աշխատողի օրվա առթիվ պաշտոնեական պարտականությունները գերազանց կատարելու համար մի խումբ դատախազների պարգևատրել է «Հայաստանի Հանրապետության դատախազության 105-ամյակ հոբելյանական մեդալով», «Հայաստանի Հանրապետության դատախազություն» կրծքանշանով, հուշանվեր ժամացույցով: Գլխավոր դատախազի հրամաններով մի խումբ դատախազների, Դատախազության աշխատակիցների հայտարարվել է շնորհակալություն, մեկ դատախազի շնորհվել է արտահերթ դասային աստիճան:
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հրամանով «Ծովակալ Իսակով» մեդալով է պարգևատրվել Զինվորական կենտրոնական դատախազության կայազորների զինվորական դատախազությունների գործունեության նկատմամբ վերահսկողության բաժնի ավագ դատախազ Արամ Ամիրյանը: «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալով պարգևատրվել են Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված ՀԿԳ քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի ավագ դատախազ Հայկ Ռափյանը, նույն բաժնի դատախազներ Գրիգոր Մղդեսյանը և Գոհար Ադոնցը, Զինվորական կենտրոնական դատախազության կայազորների զինվորական դատախազությունների գործունեության նկատմամբ վերահսկողության բաժնի ավագ դատախազ Արմինե Հարությունյանը և նույն բաժնի դատախազ Ալինա Թումանյանը, Երևանի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալ Էդգար Շահումյանը և դատախազ Նարեկ Ավետիսյանը, Սևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Արծրուն Խաչատրյանը և Գորիսի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Պետրոս Հարությունյանը:
ՀՀ ոստիկանության պետ-Ներքին գործերի նախարարի տեղակալի հրամանով «Համագործակցության ամրապնդման համար» մեդալով են պարգևատրվել Գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ Շուշանիկ Իսրայելյանը և վարչության դատախազ Հրանտ Ներսիսյանը, Գլխավոր դատախազության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Նարեկ Խաչատրյանը, Գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Մարատ Հակոբյանը, Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ Նարեկ Թոփուզյանը և Գեղարքունիքի մարզի դատախազության դատախազ Արսեն Մկրտչյանը:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արմեն Աբազյանի հրամանով արժեքավոր նվեր՝ ժամացույցով, պարգևատրվել են Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Արմեն Օսեյանը և Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության դատախազ Վահե Սամսոնյանը: Պատվոգրով են պարգևատրվել նաև Գլխավոր դատախազության տնտեսական գորունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Լալա Առաքելյանը,Գլխավոր դատախազության պատիժների և հարկադրանքի այլ միջոցների կիրառման օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազ Արթուր Զաքարյանը, Գլխավոր դատախազության ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինկանության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Վարդան Պողոսյանը և Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազ Ծովակ Մնացականյանը:

The Prosecutors and employees of the Prosecutor's Office were awarded
On the occasion of 105th Anniversary of the Establishment of the Prosecutor’s Office and the Day of Employees of the Prosecutor’s Office, Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic awarded medals "For 100th anniversary of RA Prosecutor's Office", award pins "Prosecutor’s Office of the Republic of Armenia", souvenir watches to a number of prosecutors for the excellent fulfilment of their official duties. By the orders of the Prosecutor General, gratitude was expressed to a group of prosecutors, employees of the Prosecutor's Office, an extraordinary class rank conferred on a prosecutor.
By the order of Suren Papiukyan, the Defense Minister, Aram Amiryan, a Senior Prosecutor of the Division for Supervision of the Activities of the Prosecutor’s Offices of Military Service of the Central Military Prosecutor’s Office was awarded a medal "Tsovakal Isakov", Hayk Rapyan, a Senior Prosecutor of the Division for Supervision over the Investigation of Especially Important Cases against Military Service of the Central Military Prosecutor’s Office, Grigor Mghdesyan and Gohar Adonts, prosecutors of the same division, Armine Harutyunyan, Senior Prosecutor of the Division for Supervision of the Activities of the Prosecutor’s Offices of Military Service of the Central Military Prosecutor’s Office and Alina Tumanyan, a Prosecutor of the same division, Edgar Shahumyan, Deputy Military Prosecutor of Yerevan and Narek Avetisyan, a Prosecutor of Yerevan Garrison Military Prosecutor’s Office, Artsrun Khachatryan, a Prosecutor of Sevan Garrison Military Prosecutor’s Office and Petros Harutyunyan, a Prosecutor of Goris Garrison Military Prosecutor’s Office were awarded a medal "For Military Cooperation".
By the order of the Head of Police – Deputy Minister of the Internal Affairs, Shushanik Israyelyan, Deputy Head of the Department for Combating Crimes against Human and Hrant Nersisyan, a Prosecutor of the mentioned Department, Narek Khachatryan, a Senior Prosecutor of the Department for Crimes against Property, Marat Hakobyan, a Senior Prosecutor of the Department for Crimes against Public Health, Narek Tupuzyan, a Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Avan and Nor-Nork Administrative Districts and Arsen Mkrtchyan, a Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Gegharkunik region were awarded a medal " For the Strengthening".
By the order of Armen Abazyan, Director of the National Security Service, Armen Oseyan, a Senior Prosecutor of the Department for Cases of Crimes against State Power and Vahe Samsonyan, a Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Malatia-Sebastia Administrative District were awarded a valuable gift - a watch. Lala Arakelyan, a Senior Prosecutor of the Department for Combating Economic Crimes, Arthur Zakaryan, a Senior Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Penalties and Other Means of Compulsion, Vardan Poghosyan, a Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA NSS and Tsovik Mnatsakanyan, a Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan City were awarded certificates of honor.