Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է բժշկից բռնագանձել ապօրինի ծագում ունեցող 4 անշարժ գույք Երևան քաղաքում, 8 շարժական գույք և 386 մլն դրամ գումար
Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ ևս մեկ հայցադիմում ապրիլի 17-ին ընդունվել է Հակակոռուպցիոն դատարանի վարույթ:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ՀՀ քաղաքացի, ակնաբույժ Ա.Ս.-ից և վերջինիս փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել.
• 4 անշարժ գույք՝ Երևան քաղաքում, 8 շարժական գույք, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքները, որն ընդհանուր կազմում է ավելի քան 606 մլն 102 հազար 500 դրամ,
• 9 մլն 912 հազար 752 դրամ գումար՝ որպես ապօրինի եկամուտների և միջոցների մնացորդ,
• 386 մլն 919 հազար 865 դրամի չափով գումար, որը 1996-2022 թվականների ընթացքում չի հիմնավորվել անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

Генеральная прокуратура требует взыскать у врача 4 недвижимого имущества незаконного происхождения в городе Ереване, 8 движимых объектов и 386 млн драмов
17 апреля к производству Антикоррупционного суда был принят еще один иск о конфискации имущества незаконного происхождения.
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры обратилось в Антикоррупционный суд с ходатайством о конфискации имущества гражданина РА, офтальмолога А.С., и связанных с ним лиц в пользу Республики Армения:
• 4 недвижимых имущества в городе Ереване, 8 движимых объектов, а в случае невозможности их среднерыночная стоимость, на общую сумму более 606 миллионов 102 тысяч 500 драмов,
• 9 млн 912 тыс. 752 драма в качестве остатка незаконных доходов и средств,
• Сумму в размере 386 миллионов 919 тысяч 865 драмов, которая в период 1996-2022 годов не была подтверждена законным доходом лица, имеет незаконное происхождение, была передана добросовестному приобретателю или не может быть установлена ​​и конфискована.