Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է բժշկից բռնագանձել ապօրինի ծագում ունեցող 4 անշարժ գույք Երևան քաղաքում, 8 շարժական գույք և 386 մլն դրամ գումար
Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ ևս մեկ հայցադիմում ապրիլի 17-ին ընդունվել է Հակակոռուպցիոն դատարանի վարույթ:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ՀՀ քաղաքացի, ակնաբույժ Ա.Ս.-ից և վերջինիս փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել.
• 4 անշարժ գույք՝ Երևան քաղաքում, 8 շարժական գույք, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքները, որն ընդհանուր կազմում է ավելի քան 606 մլն 102 հազար 500 դրամ,
• 9 մլն 912 հազար 752 դրամ գումար՝ որպես ապօրինի եկամուտների և միջոցների մնացորդ,
• 386 մլն 919 հազար 865 դրամի չափով գումար, որը 1996-2022 թվականների ընթացքում չի հիմնավորվել անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

The Prosecutor General’s Office requires to confiscate from the doctor 4 immovable properties in the city of Yerevan, 8 movable properties and AMD 386 000 000 of illicit origin
Another statement of claim on the confiscation of property of illicit origin was accepted into the proceedings of the Anti-corruption court on April 17.
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office submitted a request to the Anti-corruption Committee on confiscating from A.S (RA citizen, optometrist) and persons affiliated with the latter:
• 4 immovable properties located in the city of Yerevan, 8 movable properties and where impossible—the average market value thereof, which shall amount to AMD 606 102 500;
• AMD 9 912 752 as a remainder of illicit income;
• AMD 386 919 865 which is not substantiated by the lawful income during 1996-2022, has an illicit origin, was transferred to bona fide third party or is impossible to identify and confiscate.