Պատգամավոր Մ.Ս.-ի վերաբերյալ գործն ուղարկվել է դատարան
2023 թվականի ապրիլի 25-ին հսկող դատախազի կողմից հաստատվել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Մ.Ս.-ի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությունը և վարույթի նյութերի հետ հանձնվել է դատարան:
Հիշեցնենք, որ 2023 թվականի մարտի 31-ին Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում ՀՀ Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման պատգամավոր Մ.Ս.-ի նկատմամբ հարուցվել էր հանրային քրեական հետապնդում այն բանի համար, որ պատգամավոր Մ.Ս.-ն ՀՀ Ազգային ժողովի վարչական 2-րդ մասնաշենքի թիվ 314 քննարկումների դահլիճում 2023 թվականի մարտի 31-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փակ աշխատանքային քննարկման ժամանակ կատարել է խուլիգանություն և խուլիգանական դրդումներով Հանձնաժողովի նախագահ Վ.Վ.-ի առողջությանը պատճառել է թեթև վնաս (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 1-ին մաս (խուլիգանությունը) և 171-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետ (խուլիգանական դրդումներով առողջությանը թեթև վնաս պատճառելը)):

Дело в отношении депутата М.С. направлено в суд
25 апреля 2023 года надзирающий прокурор утвердил обвинительное заключение в отношении депутата Национального Собрания РА М.С. и направил его в суд с производством.
Напомним, что 31 марта 2023 года в Отделе по расследованию тяжких преступлений Следственного управления города Еревана Следственного комитета было возбуждено публичное уголовное преследование в отношении депутата Национального Собрания РА восьмого созыва М.С. за то, что депутат М.С. 31 марта 2023 года в зале заседаний № 314 2-го административного здания НС, в ходе закрытого рабочего обсуждения Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС РА, совершил хулиганство и причинил легкий вред здоровью Председателя Комитета В. В. (часть 1 статьи 297 Уголовного кодекса РА (хулиганство) и пункт 7 часть 2 статьи 171 Уголовного кодекса РА (причинение легкого вреда здоровью путем хулиганства)).