Պատգամավոր Մ.Ս.-ի վերաբերյալ գործն ուղարկվել է դատարան
2023 թվականի ապրիլի 25-ին հսկող դատախազի կողմից հաստատվել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Մ.Ս.-ի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությունը և վարույթի նյութերի հետ հանձնվել է դատարան:
Հիշեցնենք, որ 2023 թվականի մարտի 31-ին Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում ՀՀ Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման պատգամավոր Մ.Ս.-ի նկատմամբ հարուցվել էր հանրային քրեական հետապնդում այն բանի համար, որ պատգամավոր Մ.Ս.-ն ՀՀ Ազգային ժողովի վարչական 2-րդ մասնաշենքի թիվ 314 քննարկումների դահլիճում 2023 թվականի մարտի 31-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փակ աշխատանքային քննարկման ժամանակ կատարել է խուլիգանություն և խուլիգանական դրդումներով Հանձնաժողովի նախագահ Վ.Վ.-ի առողջությանը պատճառել է թեթև վնաս (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 1-ին մաս (խուլիգանությունը) և 171-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետ (խուլիգանական դրդումներով առողջությանը թեթև վնաս պատճառելը)):

The case related to M.S (MP) was submitted to the court
The indictment on M.S., Member of Parliament of the Republic of Armenia was approved by the supervising prosecutor and the indictment was submitted to the court together with the materials of the proceedings on April 25, 2023.
Let us remind that, on March 31, 2023 a public criminal prosecution was initiated against M.S. Member of National Assembly of the Republic of Armenia of eight convocation, in the Division of Investigation of Grave Crimes of the Investigative Department of Yerevan of the Investigative Committee that M.S. committed excesses during the closed working discussion of the Standing Committee of the state and legal issues of the National Assembly in deliberation hall N 314 of the second administrative building of the RA National Assembly on March 31, 2023 and caused a slight damage to the health of the V.V., Chairperson of the Committee (part 1 of article 297 of the Criminal Code of the Republic of Armenia (hooliganism) and point 7 of part 2 of article 171 (causing slight damage to the health through hooliganism)).