50 մլն դրամն անհատույց հանձնվել է Հայաստանի Հանրապետությանը. ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման շրջանակում կնքվել է հաշտության երկրորդ համաձայնությունը
2023 թվականի ապրիլի 13–ին Գլխավոր դատախազության և քաղաքացի Էդուարդ Կամոյի Հարությունյանի միջև, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վարույթի շրջանակում, կնքվել է հաշտության համաձայնություն:
Ըստ համաձայնության՝ քաղաքացին պարտավորվել է պետությանն անհատույց սեփականության իրավունքով հանձնել 50 մլն դրամը, որը կազմում է ենթադրյալ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի արժեքի 79.58 տոկոսը։
Նշված համաձայնությունը 2023 թվականի մարտի 13-ին հաստատման նպատակով ներկայացվել էր Հակակոռուպցիոն դատարան։

50 млн. драмов безвозмездно передано Республике Армения. В рамках конфискации имущества незаконного происхождения подписано второе мировое соглашение
13 апреля 2023 г. между Генеральной Прокуратурой и гражданином Эдуардом Арутюняном было подписано мировое соглашение в рамках конфискации имущества незаконного происхождения.
По договору гражданин обязался передать государству в безвозмездную собственность 50 млн драмов, что составляет 79,58 процента от стоимости имущества предполагаемого незаконного происхождения.