Դատախազությունում կադրային բարեփոխումները շարունակվում են
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2023 թվականի մարտի 31-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային նշանակումներ և փոխատեղումներ:
• Գլխավոր դատախազության Հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Էդուարդ Հովհաննիսյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալ Վիկտոր Գրիգորյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Տաթևիկ Խաչատրյանը փոխադրվել և նշանակվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի դատախազության դատախազ Արմեն Սապոնջյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Արամ Ներսիսյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազ Մերի Ցականյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազ Մերինե Սահակյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազ Ապրես Գրիգորյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արթուր Մուսոյանը նշանակվել է Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի ապրիլի 6-ից:
• Միլենա Թաթոյանը նշանակվել է Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի ապրիլի 4-ից:

Ongoing staff reforms in the Prosecutor's Office
Staff appointment and transfers are taking place in the Prosecutor’s Office according to the order of Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia, of 31 March 2023.
Eduard Hovhannisyan, Senior Prosecutor of the Department for Crimes against Public Security of the Prosecutor General’s Office, was transferred and appointed on the position of Deputy Prosecutor of Kotayk region.
Viktor Grigoryan, Deputy Prosecutor of Kotayk region, was transferred and appointed on the position of Senior Prosecutor of the Department for Crimes against Public Security of the Prosecutor General’s Office.
Tatevik Khachatryan, Prosecutor of the Department for Combating Crimes against Human of the Prosecutor General’s Office was transferred and appointed on the position of Senior Prosecutor of the Prosecutor’s office of Shengavit administrative district.
Armen Saponjyan, Prosecutor of the Prosecutor’s office of Yerevan City was appointed on the position of Senior Prosecutor of the Prosecutor’s office of Yerevan City.
Aram Nersisyan, Prosecutor of the Prosecutor’s office of Erebuni and Nubarashen administrative districts of Yerevan City was transferred and appointed on the position of Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan City.
Meri Tsakanyan, Prosecutor of the Prosecutor’s office of Kotayk region was transferred and appointed on the position of Senior Prosecutor of the Prosecutor’s office of Kotayk region.
Merine Sahakyan, Prosecutor of the Prosecutor’s office of Kotayk region was transferred and appointed on the position of Prosecutor of the Prosecutor’s office of Erebuni and Nubarashen administrative districts.
Apres Grigoryan, Prosecutor of the Prosecutor’s office of Armavir region was transferred and appointed on the position of Prosecutor of the Prosecutor’s office of Kotayk region.
Artur Musoyan has been appointed on the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s office of Armavir region since 06 April 2023.
Milena Tatoyan, has been appointed on the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s office of Armavir region since 04 April 2023.