Դատախազությունում կադրային բարեփոխումները շարունակվում են
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2023 թվականի մարտի 31-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային նշանակումներ և փոխատեղումներ:
• Գլխավոր դատախազության Հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Էդուարդ Հովհաննիսյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալ Վիկտոր Գրիգորյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Տաթևիկ Խաչատրյանը փոխադրվել և նշանակվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի դատախազության դատախազ Արմեն Սապոնջյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Արամ Ներսիսյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազ Մերի Ցականյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազ Մերինե Սահակյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազ Ապրես Գրիգորյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արթուր Մուսոյանը նշանակվել է Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի ապրիլի 6-ից:
• Միլենա Թաթոյանը նշանակվել է Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի ապրիլի 4-ից:

Кадровые реформы в прокуратуре продолжаются
Приказами генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян от 31-го марта 2023 года в Прокуратуре произошли кадровые назначения и переводы.
• Старший прокурор Управления по преступлениям против общественной безопасности Генеральной прокуратуры Эдуард Оганнисян переведен на должность заместителя прокурора Котайкской области.
• Заместитель прокурора Котайкской области Виктор Григорян переведен на должность старшего прокурора Управления по преступлениям против общественной безопасности Генеральной прокуратуры.
• Прокурор Управления по преступлениями против человека Генеральной прокуратуры Татевик Хачатрян переведена и назначена на должность старшего прокурора Прокуратуры административного района Шенгавит города Еревана.
• Прокурор Прокуратуры города Еревана Армен Сапонджян назначен на должность старшего прокурора Прокуратуры города Еревана.
• Прокурор Прокуратуры административных районов Эребуни и Нубарашен города Еревана Арам Нерсисян переведен на должность прокурора Прокуратуры города Еревана.
• Прокурор Прокуратуры Котайкской области Мери Цаканян переведена на должность старшего прокурора Прокуратуры Котайкской области.
• Прокурор Прокуратуры Котайкской области Мерине Саакян переведена на должность прокурора Прокуратуры административных районов Эребуни и Нубарашен города Еревана.
• Прокурор прокуратуры Армавирской области Апрес Григорян переведен на должность прокурора Прокуратуры Котайкской области.
• Артур Мусоян назначен прокурором Прокуратуры Армавирской области с 6 апреля 2023 года.
• Милена Татоян назначена на должность прокурора Прокуратуры Армавирской области с 4 апреля 2023 года.