Հրապարակվել է Դատախազության 2022 թվականի գործունեության մասին հաղորդումը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունը, համաձայն ՀՀ դատախազության մասին օրենքի, պաշտոնական կայքէջում հրապարակել է Դատախազության 2022 թվականի գործունեության մասին հաղորդումը , որում ներառված են նախորդ տարվա ընթացքում իրականացված աշխատանքների վերաբերյալ տեղեկությունները, վիճակագրական տվյալները, համեմատական վերլուծություններն ու եզրահանգումները:
Դատախազությունը 2023 թվականի մարտի 31-ին հրապարակել է նաև Հանցագործությունների քննության վերաբերյալ հաղորդումը՝  վիճակագրական տվյալները, համեմատական վերլուծություններն ու եզրահանգումները:
Հրապարակվել են նաև կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների և Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության 2022 թվականի աշխատանքի վերաբերյալ հաշվետվությունները:
Հաղորդման մեջ ներառված թեմաների շրջանակն ընդգրկում է Հայաստանում հանցավորության վիճակի, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, պետական շահերի  պաշտպանության, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման, վարույթների (գործերի) քննության ժամկետների և մի շարք այլ ուղղություններով կատարված աշխատանքները:
Հաղորդման մեջ ներառված վիճակագրությունը, արձանագրված խնդիրները, դրանց լուծման ուղղությամբ կատարված աշխատանքը, վերլուծությունն ու եզրահանգումները կարող են օգտակար լինել ինչպես Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու, այնպես էլ ոլորտում մասնագիտական գործունեություն իրականացնող տեսաբանների, պրակտիկների, լրագրողների, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների և  Հայաստանի Հանրապետության քրեական քաղաքականության նկատմամբ հետաքրքություն ունեցող անձանց համար:

Опубликовано сообщение о деятельности Прокуратуры за 2022 год
Генеральная прокуратура Республики Армения, в соответствии с законом РА О прокуратуре опубликовала на официальном сайте сообщение о деятельности Прокуратуры за 2022 год, в которое включены сведения, статистические данные, сравнительный анализ и выводы о проделанной работе за предыдущий год.
31 марта 2023 года Прокуратура опубликовала также сообщение о расследовании преступлений, статистические данные, сравнительный анализ и выводы.
Опубликованы также отчеты о работе управления по делам о преступлениях коррупционного характера и конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры за 2022 год.
Круг тем, включенных в программу, включает работы, выполненные в направлении состояния преступности в Армении, борьбы с коррупцией, защиты государственных интересов, конфискации имущества незаконного происхождения, сроков рассмотрения производств (дел) и ряда других направлений.
Включенная в сообщение статистика, зафиксированные проблемы, проделанная работа по их решению, анализ и выводы могут быть полезны как каждому гражданину Армении, так и теоретикам, практикам, журналистам, представителям гражданского общества, осуществляющим профессиональную деятельность в данной сфере, и лицам, заинтересованным в криминальной политике Республики Армения.