Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի ռեկտորի խորհրդականի վերաբերյալ գործն ուղարկվել է դատարան. խափանման միջոց է ընտրված պաշտոնավարման կասեցումը
Վալերի Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի ռեկտորի ընտրությունների ընթացքում Համալսարանի վարչական շենքում կատարված ենթադրյալ խուլիգանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական գործը 2023 թվականի մարտի 1-ին մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան:
Հիշեցնենք, որ 2022 թվականի դեկտեմբերի 9-ին Վալերի Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի ռեկտորի ընտրությունների ընթացքում Համալսարանի վարչական շենքում կատարված խուլիգանության վերաբերյալ հաղորդման առթիվ՝ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 1-ին մասով (խուլիգանություն) նախաձեռնվել էր քրեական վարույթ:
Վարույթով պարզվել էր, որ Գ.Թ.-ն, զբաղեցնելով Վալերի Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի ռեկտորի գլխավոր խորհրդականի պաշտոնը, համալսարանի վարչական շենքում հասարակության նկատմամբ անհարգալից և իրավական ու բարոյական նորմերի նկատմամբ բացահայտ արհամարհական վերաբերմունք ցուցաբերելով՝ բարձրաձայն հնչեցրել էր անպարկեշտ արտահայտություններ և հայհոյանքներ:
2022 թվականի դեկտեմբերի 27-ին հսկող դատախազը քրեական հետապնդում էր հարուցել Գ.Թ.-ի նկատմամբ. Գ.Թ.-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրված բացակայելու արգելքը և պաշտոնավարման կասեցումը:

The case on the Advisor to the Rector of Brusov State University was sent to the court: the suspension from office was chosen as a preventive measure
In connection with the alleged hooliganism case occurred during the elections of rector at the Administration Building of Brusov State University, the initiated criminal case was sent to the court with the bill of indictment on March 1, 2023.
We recall that on December 9, 2022 in connection with the reported hooliganism case, which occurred during the elections of rector in Brusov State University Administrative Building, criminal proceedings was initiated in the Investigative Division of Kentron and Nork-Marash administrative districts of Yerevan Investigative Department of the Investigative Committee according to Article 297, Part 1 of the Criminal Code (hooliganism).
It turned out that G.T., taking the position of the General Advisor to the Rector of Brusov State University, showing exactly contemptuous and disrespectful behavior towards the society, legal and moral norms, shouted obscenities and curses at the university administrative building.
On December 27, 2022 the supervising prosecutor initiated criminal prosecution against G.T.: restriction to leave and suspension from office was chosen as a preventive measure against G.T.