Դատարանը վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ քսանիններորդ հայցադիմումը
Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ 29-րդ հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «Փարկինգ Սիթի Սերվիս» ՓԲ ընկերության տնօրեն Վ.Հ.-ից և վերջինիս փոխկապակցված անձանցից՝ հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- Չորս անշարժ գույք, որոնցից երեքը՝ Երևան քաղաքում, մեկը՝ Կոտայքի մարզում, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքները՝ 324 միլիոն 452 հազար 500 դրամ, մեկ շարժական գույք, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրա միջին շուկայական արժեքը, մեկ իրավաբանական անձում մասնակցության իրավունք.
- 17 մլն 771 հազար 372 դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի, կամ անհնար է նույնականացնել և բռնագանձել.

The 29th claim on the confiscation of property of illicit origin was accepted into proceeding
The Anticorruption Court accepted the 29th claim into proceedings on the confiscation of property of illicit origin.
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office made a demand to V. H., the Director of "Parking City Service" CJSC and people affiliated to him/her to confiscate in favor of the Republic of Armenia:
• Four real estates, out of them three - in Yerevan, one - in Kotayk region, but in case of impossibility, the average market values, 324 million 452 thousand 500 AMD, a movable property and right to participate in a legal entity.
• 17 771 372 AMD, which is not substantiated by the person's legal incomes, it was transferred to bona fide purchaser or it is impossible to identify and confiscate.