Դատարանը վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ քսանիններորդ հայցադիմումը
Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ 29-րդ հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «Փարկինգ Սիթի Սերվիս» ՓԲ ընկերության տնօրեն Վ.Հ.-ից և վերջինիս փոխկապակցված անձանցից՝ հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- Չորս անշարժ գույք, որոնցից երեքը՝ Երևան քաղաքում, մեկը՝ Կոտայքի մարզում, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքները՝ 324 միլիոն 452 հազար 500 դրամ, մեկ շարժական գույք, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրա միջին շուկայական արժեքը, մեկ իրավաբանական անձում մասնակցության իրավունք.
- 17 մլն 771 հազար 372 դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի, կամ անհնար է նույնականացնել և բռնագանձել.

Суд принял к производству двадцать девятый иск о конфискации имущества незаконного происхождения
Управление по делам о конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры обратилось в суд с ходатайством о конфискации в пользу Республики Армения у директора компании ЗАО «Паркинг Сити Сервис» В.А. и связанных с ним лиц.
• Четыре недвижимых имущества, три из них в городе Ереване, одно в Котайкской области, а в случае невозможности их средняя рыночная стоимость: 324 млн. 452 тыс. 500 драм, одно движимое имущество, а в случае невозможности его средняя рыночная стоимость, право на участие в одном юридическом лице.
• 17 миллионов 771 тысяча 372 драма, что не обосновано законным доходом лица, передано добросовестному приобретателю, либо невозможно идентифицировать и конфисковать.