Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է դեսպանին և վերահաստատել նախորդ տարեվերջին ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի հետ հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ ուղղված կոռուպցիայի, փողերի լվացման, անդրազգային հանցագործությունների դեմ պայքարին:
Դեսպան Կոպիրկինը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր դատախազին ընդունելության համար և դեսպանատան պատրաստակամությունն է հայտնել՝ աջակցելու վերը նշված ուղղություններով փոխգործակցությունը զարգացնելուն:
Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, ի թիվս այլ հարցերի, անդրադարձել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի ուղղությամբ Հայաստանում տեղի ունեցող գործընթացներին և շեշտել է, որ կոռուպցիոն հանցագործություններում ներգրավված անձանց նկատմամբ արդարադատությունը գործելու է՝ անկախ անձերից:

The Prosecutor General admitted the Ambassador of the Russian Federation in Armenia
On February 21th Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia, admitted Sergey Kopirkin, the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Russian Federation in the Republic of Armenia.
Anna Vardapetyan greeted the Ambassador and reiterated agreements that had been gained during the meeting with Igor Krasnov, the Prosecutor General of the Russian Federation at the end of the year on the combat against corruption, transnational crimes and money laundering.
Ambassador Kopirkin thanked the Prosecutor General of the Republic of Armenia for admission and expressed his willingness to support the development of the cooperation in the above-mentioned directions.
Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia, among other issues, touched on the processes occurred in Armenia directed to the combat against corruption and stressed that justice should act against the people enrolled in corruption offences regardless of personalities.
During the meeting, the parties discussed a range of issues relating to the mutual legal assistance.