Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է դեսպանին և վերահաստատել նախորդ տարեվերջին ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի հետ հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ ուղղված կոռուպցիայի, փողերի լվացման, անդրազգային հանցագործությունների դեմ պայքարին:
Դեսպան Կոպիրկինը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր դատախազին ընդունելության համար և դեսպանատան պատրաստակամությունն է հայտնել՝ աջակցելու վերը նշված ուղղություններով փոխգործակցությունը զարգացնելուն:
Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, ի թիվս այլ հարցերի, անդրադարձել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի ուղղությամբ Հայաստանում տեղի ունեցող գործընթացներին և շեշտել է, որ կոռուպցիոն հանցագործություններում ներգրավված անձանց նկատմամբ արդարադատությունը գործելու է՝ անկախ անձերից:

21 февраля генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
Анна Вардапетян поприветствовала посла и вновь подтвердила договоренности, достигнутые в ходе встречи с генеральным прокурором РФ Игорем Красновым в конце прошлого года, направленные на борьбу с коррупцией, отмыванием денег, транснациональными преступлениями.
Посол Копыркин поблагодарил генпрокурора РА за прием и выразил готовность посольства содействовать развитию взаимодействия по вышеуказанным направлениям.
Генеральный прокурор Республики Анна Вардапетян, в числе других вопросов, коснулась процессов, происходящих в Армении в направлении борьбы с коррупцией, и подчеркнула, что правосудие в отношении лиц, вовлеченных в коррупционные преступления, будет действовать независимо от лиц.