Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ ներկայացված քսանյոթերորդ հայցադիմումն ընդունվել է վարույթ
Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, Էրեբունի վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Մ.Ս.-ից և նրա հետ փոխկապակցված 3 անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել շուրջ 11 միլիարդ դրամ արժեքով ապօրինի ծագում ունեցող գույք:
Մասնավորապես,
• Երևան քաղաքում՝ 21 անշարժ գույք, մեկ անշարժ գույքի միջին շուկայական արժեք, Կոտայքի մարզում՝ մեկ անշարժ գույք, մեկ տրանսպորտային միջոց, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքը, որն ընդհանուր կազմում է ավելի քան 2.3 միլիարդ դրամ (որոշ գույքեր դեռևս գնահատված չեն).
• Ութ իրավաբանական անձանցում մասնակցություն և մեկ փոխառության պահանջի իրավունք.
• Բռնագանձման է ենթակա նաև ավելի քան 8.6 միլիարդ դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդի և բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված՝ օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող դրամի հանրագումար:

Двадцать седьмой иск о конфискации имущества незаконного происхождения принят к производству
Антикоррупционный суд принял к производству очередной иск о конфискации имущества незаконного происхождения:
Управление по делам о конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры предъявило требование о взыскании с бывшего депутата Национального собрания, бывшего руководителя административного района Эребуни М.С. и взаимосвязанных с ним 3 лиц в пользу Республики Армения имущество незаконного происхождения на сумму около 11 млрд.
• В городе Ереване21 Недвижимость, средняя рыночная стоимость одной недвижимости, в Котайкской области-одна недвижимость, одно транспортное средство, а в случае невозможности-их средняя рыночная стоимость, которая составляет более 2.3 млрд драм (некоторые объекты недвижимости пока не оценены);
• Участие в восьми юридических лицах и право требования одного займа.
• Конфискации подлежит также более 8,6 млрд драм как сумма остатка незаконных доходов и сумм, переданных добросовестным третьим лицам, не подтвержденных законными доходами.