Դատախազության «Օրինականություն» գիտագործնական պարբերականն ընդգրկվել է ԲՈԿ-ի 2023 թվականի ընդունելի գիտական հրատարարակությունների ցանկում
Բարձրագույն որակավորման կոմիտեի նախագահի 2023 թվականի փետրվարի 15-ի N 56-Ա հրամանով՝ Հայաստանի Հանրապետության դատախազության «Օրինականություն» գիտագործնական պարբերականն ընդգրկվել է ատենախոսությունների հիմնական արդյունքների և դրույթների հրատարակման համար ԲՈԿ-ի կողմից 2023 թվականի ընդունելի գիտական հրատարարակությունների ցուցակում:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազությունը հայտարարել է «Օրինականություն» գիտագործնական պարբերականի միջազգայնացման գործընթացի մասին: Դրա շրջանակում «Օրինականություն» պարբերականի խմբագրական խորհրդի կազմում ընդգրկվել են միջազգային հեղինակավոր իրավաբաններ:

Научно- практический журнал «Законность» Прокуратуры включен в список допустимых научных изданий ВАК на 2023 год
Приказом Председателя Высшего аттестационного комитета № 56-А от 15 февраля 2023г. научное периодическое издание «Законность» Прокуратуры РА включено в список допустимых научных изданий ВАК для публикации основных результатов и положений диссертаций на 2023 год.
Напомним, Генеральная прокуратура объявила о начале процесса интернационализации научного журнала «Законность». В рамках этого в состав редколлегии журнала «Законность» вошли авторитетные международные юристы.