Լոռու մարզը նոր դատախազ ունի. գլխավոր դատախազ Վարդապետյանի հրամանով՝ Լոռու մարզի դատախազությունում համալիր ստուգում կիրականացվի
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2023 թվականի հունվարի 30-ին երեք հրաման է ստորագրել:
Առաջին հրամանով՝ Լոռու մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Կարեն Գաբրիելյանը փոխադրվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
Երկրորդ հրամանով՝ ստեղծվել է հանձնախումբ՝ Լոռու մարզի դատախազությունում համալիր ստուգում իրականացնելու նպատակով:
Գլխավոր դատախազի երրորդ հրամանով՝ Լոռու մարզի դատախազի պաշտոնին նշանակվել է արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արմեն Շահբազյանը՝ ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից:

В Лорийской области новый прокурор. По приказу генерального прокурора Вардапетян в Прокуратуре Лорийской области будет проведена комплексная проверка
Генеральный прокурор Анна Вардапетян подписала три приказа 30 января 2023 года.
Первым приказом прокурор Лорийской области, советник юстиции первого класса Карен Габриелян переведен на должность заместителя начальника Управления по преступлениям против здоровья Генеральной прокуратуры РА.
Согласно второму приказу, в Прокуратуре Лорийской области создана комиссия для проведения комплексной проверки.
Третьим приказом генерального прокурора на должность прокурора Лорийской области назначен советник юстиции второго класса Армен Шахбазян, освободившийся от должности старшего прокурора Управления по преступлениям против человека Генеральная прокуратуры РА.