Լոռու մարզը նոր դատախազ ունի. գլխավոր դատախազ Վարդապետյանի հրամանով՝ Լոռու մարզի դատախազությունում համալիր ստուգում կիրականացվի
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2023 թվականի հունվարի 30-ին երեք հրաման է ստորագրել:
Առաջին հրամանով՝ Լոռու մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Կարեն Գաբրիելյանը փոխադրվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
Երկրորդ հրամանով՝ ստեղծվել է հանձնախումբ՝ Լոռու մարզի դատախազությունում համալիր ստուգում իրականացնելու նպատակով:
Գլխավոր դատախազի երրորդ հրամանով՝ Լոռու մարզի դատախազի պաշտոնին նշանակվել է արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արմեն Շահբազյանը՝ ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից:

Lori region has a new prosecutor: a comprehensive inspection shall be carried out in the Prosecutor’s Office of Lori region under the order of Vardapetyan, Prosecutor General
Anna Vardapetyan, Prosecutor General, signed three orders on 30 January 2023.
According to the first order, Karen Gabrielyan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Lori region, First Class Councilor of Justice, was transferred to the position of the Deputy Head of the Department for Crimes against Public Health of the Prosecutor General’s Office of the RA.
According to the second order, a committee was organized to carry out a comprehensive inspection in the Prosecutor’s Office of Lori region.
According to Prosecutor General’s third order, Armen Shahbazyan, Second Class Councillor of Justice was appointed to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Lori region, resigning from the position of the Senior Prosecutor of the Department for Combating Crimes against Human of the Prosecutor General’s Office of the RA.