Զինվորական դատախազ Էլիզբարյանն այցելել է Պաշտպանության նախարարության հանրապետական կենտրոնական հավաքակայան
Զինվորական դատախազը ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության պետ Արմեն Ավթանդիլյանի ուղեկցությամբ շրջել է Հավաքակայանում, ծանոթացել ձմեռային զորակոչի ընթացքին և իրականացվող աշխատանքներին:
Գրիգոր Էլիզբարյանը հետևել է նաև Հավաքակայանում անցկացվող բժշկական հետազոտությունների կազմակերպմանն գործընթացին, զրուցել ինչպես բուժզննում անցնող զորակոչիկների հետ, այնպես էլ բուժզննում իրականացնող ռազմական բժիշկների հետ:
Զինվորական դատախազը ՊՆ հանրապետական կենտրոնական հավաքակայանի անձնակազմի հետ քննարկել է նաև զորակոչի գործընթացն ու կազմակերպչական մի շարք հարցեր:

Военный прокурор Элизбарян посетил Республиканский центральный сборный пункт Министерства обороны
Военный прокурор РА, заместитель генерального прокурора Григор Элизбарян сегодня посетил Республиканский центральный сборный пункт Министерства обороны РА.
Военный прокурор в сопровождении начальника службы военного призыва и пополнения мобилизации МО Армена Автандиляна обошел Сборный пункт, ознакомился с процессом зимнего призыва на военную службу и проводимыми работами.
Григор Элизбарян также следил за процессом организации медосмотров на Сборном пункте, беседовал как с призывниками, проходящими медосмотр, так и с военными врачами, осуществляющими медосмотр.
Военный прокурор также обсудил процесс призыва и ряд организационных вопросов с личным составом Республиканского центрального сборного пункта МО.