Նախկին գլխավոր դատախազի ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հայցադիմումը վարույթ է ընդունվել
Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ քսաներեքերորդ հայցադիմումը Հակակոռուպցիոն դատարանը 2023 թվականի հունվարի 3-ին վարույթ է ընդունել: Հայցադիմումը Դատախազության կողմից դատարան էր ներկայացվել 2022 թվականի դեկտեմբերի 21-ին:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջել է ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ Գ.Կ.-ից և նրա հետ փոխկապակցված երեք անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել.
- Երևան քաղաքում գտնվող մեկ բնակարան, Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր և Ջրվեժ համայնքներում գտնվող երկու առանձնատուն, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքը, որը կազմում է 363 մլն 565 հազար դրամ.
- 173 մլն 947 հազար 38 դրամ՝ որպես ստացված ապօրինի եկամուտների մնացորդ.
- 276 մլն 193 հազար 454 դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

Иск о конфискации имущества незаконного происхождения бывшего генпрокурора принят к рассмотрению
3 января 2023 года Антикоррупционный суд принял к рассмотрению двадцать третий иск о конфискации имущества незаконного происхождения. Иск был подан в суд прокуратурой 21 декабря 2022 года.
Управление Генеральной прокуратуры по взысканию имущества незаконного происхождения потребовало от бывшего Генерального прокурора РА Г.К. и трех связанных с ним лиц кинофицировать в пользу РА:
- Одну квартиру в г. Ереване, два частных домов в общинах Цахкадзор и Джрвеж Котайкского района, а в случае невозможности - их среднюю рыночную стоимость, которая составляет 363 млн. 565 тыс. драмов.
- 173 млн 947 тыс. 38 драмов в качестве остатка полученных незаконным путем доходов.
- 276 млн 193 тыс. 454 драма, которые не обоснованы законным доходом лица, имеют незаконное происхождение, переданы добросовестному приобретателю или не могут быть идентифицированы и конфискованы.