Նախկին գլխավոր դատախազի ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հայցադիմումը վարույթ է ընդունվել
Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ քսաներեքերորդ հայցադիմումը Հակակոռուպցիոն դատարանը 2023 թվականի հունվարի 3-ին վարույթ է ընդունել: Հայցադիմումը Դատախազության կողմից դատարան էր ներկայացվել 2022 թվականի դեկտեմբերի 21-ին:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջել է ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ Գ.Կ.-ից և նրա հետ փոխկապակցված երեք անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել.
- Երևան քաղաքում գտնվող մեկ բնակարան, Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր և Ջրվեժ համայնքներում գտնվող երկու առանձնատուն, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքը, որը կազմում է 363 մլն 565 հազար դրամ.
- 173 մլն 947 հազար 38 դրամ՝ որպես ստացված ապօրինի եկամուտների մնացորդ.
- 276 մլն 193 հազար 454 դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

The lawsuit regarding the confiscation of the illegal origin property of the former Prosecutor General has been accepted into proceedings
On January 3, 2023, the Anti-Corruption Court accepted into proceedings the twenty-third lawsuit regarding the confiscation of property of illegal origin. The lawsuit was submitted to the Court by the Prosecutor's Office on December 21, 2022.
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General's Office demanded to confiscate the below-mentioned from the former Prosecutor General of the Republic of Armenia G.K. and three affiliated persons in favor of the Republic of Armenia:
• One apartment in Yerevan city, two private houses in Tsaghkadzor and Jrvezh communities of Kotayk region, and in case of impossibility, the average market value thereof, which is 363 million 565 thousand AMD.
• 173 million 947 thousand 38 AMD as the balance of received illegal income.
• 276 million 193 thousand 454 AMD, which is not substantiated by the legal income of the person, has an illegal origin, was transferred to a bona fide acquirer or cannot be identified and confiscated.